Blog

Z Kuşağı – Kariyerimi Yönetiyorum

Üniversitelerden her yıl binlerce insan mezun oluyor ve fabrika gibi insan üreten bu kurumlardan mezun olanlar da ne yazık ki daha mezun olur olmaz bir Türkan Şoray kanunları beliriyor. Onu yapmam, burada çalışmam, şu saatler arası olmazsa olmaz… Sürekli iş dünyasının sömürü düzenine dem vuruluyor, Pazartesiler hep sendromlu Cumalar hep happy! Diyeceksiniz ki iyi koşullar istemenin nesi kötü? İyi koşullar istemeye kötü demiyoruz aslında. Sadece, hiç çalışmaya başlamadan bu rahatlık özlemi asıl derdimiz. Bu hayatta üniversite yıllarında aile desteğiyle ayakta kalan gençler, iş hayatına girdiklerinde ufacık bir pürüz görmeye tahammül bile edemiyorlar. Nerede kaldı mücadele etmek? Nerede kaldı tırnaklarla kazımak?

Çalışmaya Alışmak Gerekiyor

Hal böyle olunca etrafta bom boş gezen ’doğru işi’ arayan onlarca genç peydah olmakta. Gel şu işin ucundan tut dediğinizde “öğle aramda meşhur kahve dükkanına giderim bak, instagramım için o olmadan asla” yanıtını duymamak içten bile değil. Kariyer lafı ağızlara sakız olmuş durumda fakat ortada bir yol esamesi yokken konuşuluyor olması ayrıca garip.

Zira bir yol olur bir yönün olur onun kariyerinden bahsedersin. Bu şekliyle çocuk doğmamış fakat bilirsiniz işte…

Daha okul yıllarında sadece içi boş şişirilmiş bir hale getirilen bu gençlik ile yolun devamında ciddi ciddi çalışıyor olmak asıl işverenin imtihanı olabilir diye düşünüyorum. Sürekli yakınılan işsizlik, şartlar vb. konularsa bana göre şimdilik gençlerimizin hüsnü kuruntusu bu durum. Zira hiç zorluk görmediler ki değerlendirmelerini baz alabilelim.

Ben demiyorum ki köle düzeninde gençleri çalıştıralım beter olsunlar. Ben diyorum ki biraz ellerini taşın altına koysunlar. Biz olabilmek için bir parça taviz versinler ve çalışmanın dayanılmaz hafifliğiyle tanışsınlar. Siz siz olun sanal sıkıntılarınız içinde gerçek hayattan kopup sizi bu hayatta kurtaracak sonsuz hakları olan beyaz yakalı işinizi beklemeyin, zira çalışmaya başlamadan çok beklersiniz.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Kariyer YazılarıKariyer


Diğer Yöneticilik YazılarıYöneticilik

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.