Enter your keyword

YÖK Sınav Tarihini Açıkladı

YÖK Sınav Tarihini Açıkladı

YÖK’ten Son Dakika Değişikliği

Geçtiğimiz günlerde 24 Haziran’da yapılması planlanan sınav tarihi bugün değişti. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin heyecanla beklediği sınav tarihine dair değişiklik bugün açıklandı. YÖK tarafından yapılan açıklama ile üniversiteye giriş sınavının tarihi kesinleşmiş oldu. Üniversite sınavının bir hafta ertelenerek 30 Haziran’da yapılacağı duyuruldu.

 

YÖK tarafından açıklanan son YKS kılavuzu için atabeyozelders.com/yks-kilavuzu-yayinlandi sayfasını ziyaret edebilirsiniz…

 

Uzun bir aradan sonra iki gün peş peşe yapılacak olan  üniversite sınavına dair erteleme açıklaması erken seçim tarihinin açıklanmasından hemen sonra geldi. Erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak açıklanmasından sonra  YÖK sınavı bir hafta ertelediğini açıkladı. Uzmanlar bu kadar kısa bir süre kala sınav tarihinin değişmesinin öğrenciler üzerinde psikolojik olarak negatif bir etki oluşturacağı belirtti.

Öğrencilerin sınavın ilk adımı olan TYT sınavına 30 Haziran’da girmesi kesinleşti. Üniversite giriş sınavının ikinci basamağı olan AYT ise hemen ertesi gün 1 Temmuz’da yapılacak.

TYT SINAVI  30 HAZİRAN

AYT SINAVI 1 tEMMUZ

HENÜZ YORUM YOK

Yorumunuz

Your email address will not be published.

eleven + thirteen =

Atabey'e Sorun