Blog

Atabey’de Verimli Özel Ders

Verimli özel ders dediğimizde akla ilk gelen kişi alanında profesyonel olan bir öğretmendir. Aslında verimli birebir özel ders için ana kaynak eğitimcidir fakat kendimiz için en yararlı olan eğitimciyi ilk denemede bulma ihtimalimiz çok azdır.

Birebir özel ders öğretmenlerini çevrenizden önerilerle okul veya etüt merkezi öğretmenleriyle hatta internette verilen ilanlarla bulabilirsiniz fakat en uygun öğretmeni bulmak biraz zor olabilir.

Özel ders öğretmeni olarak çevremizdeki öğretmenler başta olmak üzere mühendisler, doktorlar, eczacılar gibi çeşitli meslek gruplarını görmekteyiz fakat en önemli unsur tecrübe olduğu için özel derslerde ilk tercih odağı tabii ki öğretmenlerdir.

Kurumsal özel ders merkezi, aramış olduğunuz güveni size sunan öğretmenlerden oluşur.

Verimli Özel Ders Nasıl Olur?

Alanında profesyonel öğretmenler bu işe yıllarını vermiş, öğrenciyi anlayabilen profesyonel eğitimcilerdir bu yönüyle öğrenci için diğer meslek gruplarındaki çeşitli öğretmenlerden ayrılırlar.

Makul fiyatlarda verilen bu derslerde öncelik öğrenciye katkı sağlamaktır.İlk adımda bu öğretmenler öğrenciyi tanıyarak derse olan ilgisini uyandırmaya çalışır, ön yargıları bir nevi yıkar. Daha sonra dersleri öğrencinin eksik olduğu konular üzerine programlar.

Öğrenciye kendi kalemini vererek soruları korkmadan çözmesini farklı düşünme yolları üretmesini, düşünebilmesini amaç edinir işin ezber yanından daha çok öğrenciye mantığını kavratarak öğretmeyi amaçlar. Bu noktada verimli özel ders çeşitli denemeler yapılarak öğrencinin durumundaki ilerleme veya gerilemeler takip edilir.

Çalışma planı uygulanarak öğrenciyi bir sisteme yerleştirerek düzenli bir çalışma planı hazırlanır. Bu yönüyle hem kişisel hayatına hem de eğitim hayatına olumlu değişiklikler kazandırır. Sadece ders anlatılmaz, bunun yanında deneme sınavları, testler, çeşitli aktivitelerle öğrenme tam olarak sağlanır ve kalıcı hale getirilir.

Öğrencinin dikkati dağıldığı dakikalar bilinir, ders dakikası ayarlanarak buna göre beş ile on beş dakika arasında molalar uygulanır. Öğrenci için en verimli saatlere ders koyan öğretmen, öğrencinin derse olan dikkatinin de artmasına yardımcı olur.

Öğrenciyle gerektiği zamanlarda ağabey-kardeş ilişkisi içinde konuşur, sorunlarına çözüm yolları üretir. Bunun yanında motivasyonunun daima yüksek olması sağlanır. Öğrencinin başarısız olduğu zamanlarda ümidini yitirmemesini, daha önce başardığı anları hatırlamasına yardımcı olur. Sadece bir eğitim modeli değil, öğrencinin yararlı bir birey olmasında da katkısı hayli büyüktür verimli özel derslerin…

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama