Üniversiteye Hazırlık Kursu

Üniversiteye Hazırlık

Üniversiteye hazırlık süresince öğrenciler ÖSS, YGS, LYS, TYT, YKS gibi bir çok sınav adı ve sistemiyle tanıştılar. Sınavların yanı sıra dershaneler, etüt merkezleri, üniversiteye hazırlık kursları gibi bu sistemlere ayak uydurabilecek farklı isimlerde eğitim kurumlarını da tercih etmiş oldular. Peki öğrenciler için bu isim farklılıkları, kendi mesleğini ve geleceği için ilk adımı atacağı üniversite sınavında önemli bir role sahip mi?

Yoksa değişen sistem ve kurumlar ne olursa olsun, iyi bir eğitim alındıktan sonra bilgiyi öğrenme, soru çözebilme, çalışma alışkanlığı geliştirebilme ve kendi motivasyonunu sağlayabilme gibi pek çok konuda kendilerini geliştirmeleri mi önemli?

Tüm bunlara istinaden öğrencileri hem akademik hem de psikolojik olarak üniversite sınavına hazırlamak için üniversiteye hazırlık kursları çeşitli faaliyetler göstermiştir. Birebir ve sınıf ortamında ders anlatımı, soru çözüm saatleri, ders etütleri gibi öğrencilerin eksikliklerini kapatabilecek ve onların ilgisini çekebilecek hizmetler vermişlerdir.

Fakat tüm bunların yanı sıra bazı eksikliklerin önüne geçilememiştir. 25-30 kişilik sınıf ortamında farklı düzeydeki öğrencilerin her birine ders anlatmaya çalışma, öğrencilerin günlük, haftalık, aylık soru çözümlerini takip edememe, eksik olduğu konuların üzerine anında gidememe gibi özellikle üniversiteye hazırlık döneminde çok önemli rol oynayan pek çok açık ortaya çıkmıştır.

50 TL’den başlayan özel ders fiyatlarımızla kendi ders paketinizi oluşturmak için atabeyozelders.comozel-ders-fiyatlari sayfamızı incelemeyi unutmayınız.

Atabey Eğitim Kurumları olarak üniversiteye hazırlık konusunda diğer kurumlardaki bu eksiklikleri fark edip öğrencilerimizin daha sağlıklı ve verimli bir üniversiteye hazırlık dönemi geçirmesi için bizde farklı bir sistem geliştirdik. “Takip” kelimesini anahtar kelime olarak ele aldığımız bu sistemin bazı ilgi çekici özellikleri şunlardır:

  • Butik sınıflar
  • İş birliği ve akran danışmanlığı
  • 3 koldan öğrenci takibi
  • TYT-AYT süreç izleme defteri (Öğrenciye Özel)
  • Sınırsız kütüphane hizmeti
  • Deneme ve KTT sınavları

Yukarıda belirttiğimiz özelliklere yazının devamında ayrıntılı şekilde değineceğiz.

Üniversite Hazırlık Kursları

Ülkemizde sürekli değişen eğitim sistemi sebebiyle üniversite hazırlık kursları da popülerliğini artırmış oluyor. Eskiden oturmuş bir sistemde devam eden sınav süreci son zamanlarda bir çok değişikliğe uğruyor. Sık sık değişen sınav sistemi ve içeriği öğrencilerin sınava hazırlık motivasyonlarını kaybetme gibi sorunların çoğalmasına sebebiyet veriyor. Okul dersleri, sınav konuları ve yeni sınav sistemi içeriği gibi farklı konular hiç olmaması gereken zamanlarda sınava hazırlanan öğrenci ve velilerinin gündemine giriyor. Yoğunlaşması gereken noktaları karıştıran öğrenci ve velilerin yardımına üniversiteye hazırlık kursları yetişmiş oldu. Üniversiteye hazırlık kursları öğrencinin sınav öncesi, sınav sonrası tercih süreci hatta yerleşme dönemine kadar yardımcı olarak bir çok yanlışın farkında olmadan yapılacağı bu sürecin en doğru şekilde geçirilmesini hedeflemektedir. Atabey olarak biz bu süreçte öğrencilerimizi sistemin merkezine alarak sistemler değişse bile bu süreçleri en doğru ve en verimli şekilde geçirmelerini hedeflemekteyiz. Üniversite hazırlık kursları ile Atabey arasındaki farkı biraz daha somutlaştırmış olalım.

universiteye-hazirlik-kursu

BUTİK SINIFLAR

Öğrencilerimiz sizin seçtiğiniz 8 – 12 kişilik gruplarda, kendi seviyelerindeki öğrencilerle beraber, kendi düzeylerinde hazırlanmış özel programlarıyla hem rahatça ders işleyebilecekler hem de öğrendikleri konularla ilgili bolca örnekler çözüp pekiştirme imkanı da bulabileceklerdir.

İş Birliği ve Akran Danışmanlığı

Öğrencilerimiz kendi sınıflarında, ortak alan ve seviyedeki öğrencilerle deneme ve KTT (konu tarama testi) sınavlarında kendi başarı durumlarını görebilecek ve üniversiteye hazırlık sürecinde gerçek rakipleri ile kendi durumlarını test edebilecekler.

DENEME VE KTT SINAVLARI

Öğrencilerimiz 2-3 haftada bir öğrendikleri konularla ilgili Konu Tarama Testlerine girecekler ve eksik olduğu konular hemen belirlenip, bunları kapatmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır. Ayriyeten düzenli bir şekilde deneme sınavı olup, kendi başarılarını ve hedeflerini de belirleyeceklerdir.

SINIRSIZ KÜTÜPHANE HİZMETİ

Öğrencilerimizden dersleri ve etütleri olmasa dahi evde geçirecekleri ve ders çalışacakları zamanı kurumumuzda geçirmeleri beklenmektedir. Böylelikle takıldıkları noktalarda öğretmenlerinden hemen yardım alabilir ve zaman kaybetmeden ders çalışma düzenlerine devam edebilirler.

TYT-AYT SÜREÇ İZLEME DEFTERİ

Öğrencilerimizin takiplerinin daha kolay sağlanması için her öğrencimize ait bir süreç izleme defterimiz olacaktır. Bu defterde günlük, haftalık ve aylık olarak öğrencilerimiz takip edilip; çözdüğü sorular, bitirdiği konular, etüt çalışmaları, bitirdiği kitap ve soru bankaları, danışman ve kütüphane öğretmenlerinin kanaatleri,… gibi içerikler değerlendirilecektir

3 KOLDAN ÖĞRENCİ TAKİBİ

Üniversiteye hazırlık döneminde öğrenciler genelde ilk 2-3 ay bir hevesle sınava çalışmaya başlayıp daha sonra yorulma vb. sebeplerden sınava hazırlık motivasyonlarını düşürüyorlar. Tüm bunların önüne geçmek için 3 koldan öğrencilerimizi takip etmeyi ve onlar sıkılsalar da yorulsalar da onları tekrardan kendilerine getirmeyi hedefliyoruz.
İlk olarak danışmanlık eğitimi almış branş öğretmenlerimiz öğrencilerinin takibini yapacak ve derslerdeki performansın sürekliliğini sağlayacak.
İkinci olarak danışman öğretmenimiz haftalık olarak öğrencilerimizle görüşme sağlayacak ve bir sonraki haftanın hedeflerini, planlarını birlikte yapacaklar.
Üçüncü olarak kütüphane öğretmenimiz, danışman öğretmenimizle iletişim halinde olup, öğrencilerimizde eksikliğini gördükleri derslerde etüt programı hazırlayacak ve bunların takibini sağlayacaktır. Daha sonra öğrencilerimizin çözdüğü soruların doğrularını, yanlışlarını kontrol edip düzenli bir şekilde defterlerine geçirecektir.
Son olarak da her ay eğitim koordinatörümüz öğrencimizle görüşme sağlayıp durum değerlendirmesi yapacaktır.

Üniversiteye Hazırlık Dersleri

Öğrencilerimizin üniversite hazırlık sürecinde dikkate almaları gereken üniversite hazırlık dersleri ağırlıklarına da ayrıca önem gösteriyoruz. Alanına göre ders dağılımı yapılan öğrencilerin takip standartları da bu yönde değişiyor. Kendisine en çok puan getirecek konuları ve dersleri danışmanları tarafından tavsiye edilen öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmak her zaman daha kolay oluyor. Daha kolay ve hızlı kavrayacağı konuların danışmanı tarafından yönlendirmesi ile öğrenmesi mümkün olduğu gibi üniversite hazırlık derslerine kendisi de çalışabilir. Ama unutulmamalıdır ki hem konuları hem öğrencileri tanıyan danışman eşliğinde bu sürecin profesyonel şekilde işlenmesi daha yararlı olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra bazı derslerden eksiklerini kapatmak isteyen öğrencilerimiz birebir özel ders alarak da kendi eksiklerini hızlı bir şekilde kapatabilir ve öğretmeniyle düzenli bir program hazırlayarak hızlı bir yol alabilir.

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.