Blog

Üniversite sınavı için yeni getirilen YKS sisteminde ilk sınav Temmuz’un ilk hafta sonu gerçekleşti. Öğrencilerin ilk defa girdikleri TYT ve AYT sınavı sorunsuz şekilde tamamlandı. Bir çok öğrencinin kafasını karıştıran soruları ÖSYM sınav akşamı yayınladı.

Öğrenciler için YGS yerine getirilen TYT- AYT sınavına özel dersle hazırlanma fırsatı Atabey Özel Ders Merkezleri’nde.  YKS’ye özel dersle hazırlanmak için özel ders sayfamızı ziyaret edebilir özel ders fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

2018 TYT Soru ve Cevapları

Bu sene ilk defa yapılan YKS yani yeni üniversite giriş sınavları soruları yayınlandı. İlk oturum olan TYT soruları ve cevapları aynı gün ÖSYM tarafından internet sitesinde paylaşıldı. Öğrencilerin cumartesi ve pazar iki oturumda girdiği üniversite sınavında ilk oturum sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Sınava girişte son 15 dakika kuralı olmasına rağmen yine geç kalmalar yaşandı.

Türkçe  40 soru

Sosyal Bilimler           10 soru

Temel Matematik       40 soru

Fen Bilimleri         20 soru

ÖSYM tarafından uygulamaya konulan iki gün peş peşe olan oturumlarda öğrenciler cumartesi ilk sınava girdiler. Son zamanlarda değişen soru dağılımı ve kitapçığı öğrenciler üzerinde bir hayli stres yapsa da ilk oturuma 2 milyon 322 bin 421 kişi başvurmuştu. Sınav sonuçlarının 31 Temmuz’da ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

2018 AYT Soru ve Cevapları

ÖSYM tarafından pazar günü yapılan ikinci oturum ise asıl tercih puanları etkileyen bölüm. Öğrencilerin kendi alanları için ter döktüğü AYT soruları sosyal medyada bir çok öğrenci tarafından farklı eleştiriler aldı. Sorular açıklandıktan sonra uzmanların yaptığı açıklamalarla öğrencilerin soruları yetiştirememelerinin normal olacağı bildirildi.

İlk oturum olan TYT sınavından barajı geçenlerin AYT puanlarının da hesaplanacağı YKS sistemi için soruları yan taraftan inceleyebilirsiniz.

Edebiyat 40 soru

Sosyal Bilimleri     46 soru

Matematik 20 Soru

Fen Bilimleri 40 Soru

2018 YDT Soru ve Cevapları

Yabancı dil bölümleri için yapılan YDT sınavı soru ve cevapları aynı gün akşam yayınladı.

Almanca         80 soru

Arapça     80 soru

Fransızca         80 soru

İngilizce     80 soru

Rusça     80 soru

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer HaberlerHaberler


Özel Ders Blogu YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.