Enter your keyword

Sınava Hazırlıkta Fizik Dersinin Önemi

Sınava Hazırlıkta Fizik Dersinin Önemi

Fizik, öğrenciler tarafından en zor algılanan derslerden biridir. Öğrencinin fiziği anlayabilmesi, kavrayabilmesi için sadece fizik bilgisine değil mantık, çoklu düşünme, matematik bilgisi, üç boyutlu görebilme ve düşünebilme yeteneğine de ihtiyacı vardır. Fizik dersi için bu yetenekler, hızlı gelişen yetenekler değildir. Zamanla, pratiklerle ve programlı çalışmalar sonucu gelişebilir. Öğrencinin fizik dersine duyduğu ilginin yanında fizik dersini aldığı ortam da önemlidir. Dershane ve okul gibi kalabalık ortamlarda öğrencilerin anlamakta zorluk çekebileceği derslerden biridir. Ancak öğrencilerin hedeflediği kariyer ve okul sınavlarında rakiplerine karşı bir adım öne geçmelerini sağlayacak temel derslerden bir tanesidir. Fizik dersi görülmeye başlandığı ilk sınıftan hatta ilk konudan itibaren üzerinde dikkatle durulması gereken bir derstir. Çünkü öğrencinin Fizik dersi üzerine kendini geliştirebilmesi için zamanla oturacak ders mantığını en baştan sıkı tutması gerekmektedir. Ülkemiz eğitim şartlarında kalabalık sınıf ortamlarında öğrencilerin Fizik dersi motivasyonları genelde düşük seviyede devam etmektedir. Bu yüzden veli ve öğrenciler Fizik özel ders ihtiyacı duyarlar. Özel dersler birebir işlendiği için anlama, kavrama, mantıklı düşünebilme ve diğer yetiler biraz daha sağlam temeller üzerine inşa edilmeye başlanır. Kalabalık sınıf ortamının getirdiği motivasyon kaybı ve ders üzerinde dikkat dağınıklığı özel ders sayesinde giderilmiş olur.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sınava Hazırlanırken Dikkat Edilecekler

YGS/TYT-YKS hazırlık döneminde sayısal alanda fark oluşturmak isteyen öğrencilerin tercihi olan Fizik özel ders, Atabey Eğitim Kurumları’nda birebir eğitim şeklinde verilmektedir. Birebir eğitim sayesinde hem öğretmen, öğrencinin hangi konularda zayıf olduğunu daha çabuk anlayabilmekte ve buna göre program hazırlamakta hem de öğrenci öğretmeni ile birebir ders yapmanın verdiği rahatlıkla takıldığı bütün yerleri rahatça gerekirse tekrar tekrar işleyebilme avantajını yakalamaktadır. Sürekli değişen eğitim sistemi, fizik dersi gibi üzerine ekstra ilginin duyulması ve gösterilmesi gereken dersler için birebir eğitimi neredeyse kaçınılmaz hale getirmiştir. Özellikle sınavlara hazırlık dönemlerinde kendi alanlarında fark oluşturmak isteyen öğrencilerin bu farkı bu tarz derslerle oluşturduklarını bilmekteyiz.

Önemli Konular

Fizik özel derslerde genellikle öğrencilerin üzerinde durdukları ve pratiğini geliştirmek istedikleri konuları şöyle sıralayabiliriz. Katı, sıvı ve gazlarda basınç, elektrik devrelerinde akım, kuvvet ve hareket, elektrik ve dalgalar, basit makineler ve optik konusu öğrencilerin üzerine ders istedikleri ve genelde sınavda karşılarına soru olarak çıkabilecek Fizik konularıdır. Fizik özel derslerinde öğretmenler tarafından anlatılan bu konular öğrencilerin seviyeleri tespit edilip buna göre hazırlanan program dahilinde işlenmektedir. Böylece öğrenci planlı, programlı ve kendi seviyesinde birebir ders alarak sınavda bir adım öne çıkmaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

Yorumunuz

Your email address will not be published.

five × 5 =

Atabey'e Sorun