Sektöre Bakış

Sektöre Bakış

Eğitim hizmeti yapmış olmak için değil eğitim hizmeti vermek için çıkılan bu yolda, Atabey Eğitim Kurumları olarak her zaman nasıl daha iyi oluruz sorusunu sorarak ilerledik, ilerliyoruz. Aslında bu aşamaya gelene kadar, ilk kurulduğumuz yıllarda piyasadaki herhangi bir etüt merkezinden farkımız yoktu. Bunu açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Çünkü bugün geldiğimiz noktada gönül rahatlığıyla ‘evet biz farklıyız’ diyebiliyorsak, bu sektörde gerçekten bir şey başarmak için yola çıktığımızı kanıtlıyoruz aslında.

Kimdir, nedir bu eğitim sektörü? İsimlere takılı kalmadan, işlevlerine baktığımız kadarıyla etüt merkezidir, dershanedir, kolejdir, temel lisedir (şimdilik). Kimi yerde para kazanmak kurucuları için tek gayeyken, kimi yerde de kaliteli bir eğitim hizmeti vermek tek gayedir. Sistemin bu kadar oyuncak haline gelmesine yardımcı olanlarda aslında eğitimin rasyonel varlığını kabul edemeyip, kendi doğrultularında yorumlayanlar olabilir.

Sizin gözünüzde sadece para varsa, olay herhangi bir metrekare alanda öğrenci ile öğretmeni buluşturmaya döner. Adı eğitim kurumudur ve siz en iyisinizdir. Çünkü her türlü imkân sizdedir. Robotik kodlama olmazsa yaşanmaz mesela çünkü farklıdır ve iyi satar. Hangi öğrenciler nerede kullanır ve nasıl yönlendirilebilir sizi neden ilgilendirsin. Diğer yandan da sizin gözünüzde sadece eğitim varsa, neden bu kadar olduğunu bilmediğiniz herhangi bir metrekare alanda, öğrenciyle öğretmeni en iyi koşullarda buluşturmaya çalışırsanız, en iyi sistemleri uygulamanız gerekir fakat kimse (veliler) sizi anlamıyordur. Olsun sizi anlayanlarla da ilerleyebilirsiniz fakat kapital dünyanın en acı gerçeklerinden biri olarak maalesef ki idealleriniz sizi her zaman A noktasından B noktasına taşımayabilir.

İşte biz Atabey Eğitim Kurumları olarak 2011 yılında bir etüt merkezi olarak çıktığımız bu yolda, yıllarca kendimize bu soruları sorduk. Her dönemde popüler sistemler gördük, veliler illa da şu ders var mı diye sordu. Fakat bizim için önemli olan hiçbir zaman bu yılı kurtarmak olmadı. Sürdürülebilir bir sistem için hep sorguladık. İlerleyen zamanlardaki farklı alanlarda kolejleşme hedeflerimiz de böyle başladı. Bu derslere gerçekten velilerin mi ihtiyacı vardı yoksa öğrencilerin mi vardı? Bunu sorgulayabilmek ve bu doğrultuda harekete geçmek bizim için çok önemli bir hamleydi. Çünkü sadece ‘veli odaklı’ olmak ve göze güzel görüneni ön plana sürmek bizi bir ticarethane yapardı. Oysa ki öğrencinin ihtiyaçları ve 1 yılın sonunda ona katabileceğimiz şeyler bizim için daha değerliydi. Bu süreç bizi sektörde belki de radikal sayılabilecek bir kararla tamamen özel ders sistemine geçiş yapmaya götürdü. Odak noktamız öğrencinin gelişimine katkı sağlayabileceğimiz ortamlar oluşturmak oldu.

Önceliğimiz elbette ki sağladığımız hizmeti İstanbul’un her ilçesine yaymak. Ve herkes için ulaşılabilir olmasını sağlamaktı. Sürdürülebilirlik ve ölçümlenebilen fayda kelimeleri mottosunda sektörel bazlı kolejleşme hedeflerimizden de bahsedelim biraz. Atabey Eğitim Kurumları olarak ilerleyen yıllarda genel müfredat eğitimleri haricinde mesleki alanlara yönelen kolejler açmayı planlıyoruz. Maalesef günümüzde yetişmiş insan gücünün ilk durağı olan meslek liseleri eğitim sisteminin içinde varlık mücadelesi veriyor. Eğitimi bir bütün olarak ele aldığımızda sadece bir alana yönelmek, Atabey’in sürdürülebilirlik ilkesiyle örtüşmemekte.

Atabey’de öğretmen sistemin ve sektörün ona biçtiği rolden fazlasına sahiptir. Bize göre öğretebilme yetkinliği doğuştan gelir. Eğitim bu yetkinliği kullanabilme becerisi ile taçlandırır.

Atabey’de öğretmenlik demek hedeflerimize giden yoldaki yol arkadaşlarımız demektir. Ve bizce bu fırsat herkese verilmelidir.

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.