Enter your keyword

Pratik İngilizce

Pratik İngilizce

İngilizce Pratik Neden Önemli ?

İngilizce uzun yıllardır uluslararası bir lisan olma özelliğini koruyor. Bu nedenle dünyanın pek çok yerinde yaşayan insan, bu dili az veya çok biliyor. Ülkemizde de İngilizce eğitimi ilkokul itibariyle verilmeye başlanıyor. Özel sektör ve kamu sektörü çalışanları için de İngilizce büyük bir önem taşıyor. Bu dile olan yatkınlığı test etme amaçlı sınavlar da uygulanıyor. Özellikle iş hayatında yurt dışını hedefleyen kişilerin İngilizce konusunda ana dil kadar hâkimiyet sağlamaları gerekiyor.

Dünya dili olarak kabul edilen İngilizcenin seviyeleri A 1-A 2-B 1-B 2-C 1-C 2 şeklindedir. Daha önce İngilizce dersi almamış kişilerin A 1 seviyesinden başlayarak yükselmeleri gerekiyor. A 1 ve A 2 başlangıç seviyesi, B 1 ve B 2 orta seviye, C 1 ve C 2 yüksek seviye olarak ayrılıyor. İngilizceyi öğrenmenin en önemli basamağını ise pratik oluşturuyor. İngilizce pratik yaparak dile hakim olma hızı da artıyor.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngilizce öze ders hakkında bilgi için
atabeyozelders.com/ingilizce-ozel-ders 
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngilizce Pratik Yaparak Gelişir

Başlangıç seviyesinde olan kişilerin öncellikle grammar kısmını iyi özümsemesi önemli. Zaman (tense), kişi zamirleri, basit cümleler ile başlanmalı. Bu kısım iyice özümsendikten sonra kelime öğrenmeye yoğunlaşılmalı. Bilinen kelime (vocabulary) sayısı ne kadar fazlaysa, kendini ifade etmek o kadar kolaylaşır. Bu kelimelerin de seviyelere uygun bir şekilde yavaş yavaş zorlaştırarak ve sayılarını arttırarak öğrenmek gerekiyor.

Başlangıç seviyesini aştıktan sonra, artık İngilizce metinler, videolar ve kitaplar ile dinleme (listening) de geliştirilmeye çalışılmalı. Basit ve günlük eylemleri İngilizce yazmaya başlamak, yazı (writing) becerisini geliştirebilir. İngilizce pratik yapmak ve bunları aksatmamak, daha hızlı öğrenmeyi sağlıyor.

İngilizceyi Özel Dersle Öğrenin

Yeni bir dil öğrenmek kolay bir uğraş değildir. Nereden başlanacağını bilmemek, yanlış öğrenmeye sebep olabilir. Bu nedenle daha önce İngilizce görmemiş kişiler, özel bir öğretmen yardımıyla daha rahat öğrenebilir. Belli bir hakimiyet kazandıktan sonra, öğrenmek de kolay bir hal alır.

İngilizce dizi ve filmler izleyerek, müzikler dinleyerek bu süreci daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. İngilizce pratik nasıl yapılır hakkında daha detaylı fikirler edinmek için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

Yorumunuz

Your email address will not be published.

thirteen − 7 =

Atabey'e Sorun