Blog

Küresel Dil Olarak Özel İngilizce Dersinin Önemi

Günümüzde İngilizce küresel dil olarak görülüyor. Bu durum günlük hayatın pek çok yerine de yansıyor. İş hayatı başta olmak üzere, eğitim hayatında ve sosyal hayatta da önem taşıyor. İngilizce bilmenin gerekliliğinin önemine birçok kişi vakıf ve pek çok kişi de hâli hazırda İngilizce biliyor. Bu kişiler, doğal olarak bilmeyenlere göre bir adım önde oluyor. Sadece İngilizce değil, birden fazla dili bilenler bulunuyor.

İngilizcenin önemi büyük olunca, sağladığı avantajlar da fazla oluyor. Yeni bir işe başvururken, yurtdışı seyahatlerinde, yüksek lisans ve doktora başvurularında bu avantajı kullanan çok kişi bulunuyor. Daha önce İngilizce görmemiş kişiler, özel İngilizce dersi alarak açıklarını daha hızlı kapatabilir ve öğrenme sürecini daha rahat geçirebilirler.

Özel İngilizce Dersi Almanın Faydaları

Okulda İngilizce dersi görmemiş olanlar ve dil öğrenme konusunda çekinceleri olan kişiler için özel İngilizce dersi bir kurtarıcı oluyor. Başlangıç seviyesi olan A 1 ile başlayarak, C 2 seviyesine kadar özel ders alma imkânı bulunuyor. İsterseniz orta seviyeye kadar öğrenebilir, günlük hayatta kolay iletişime geçebilirsiniz. Akademik yetkinliğe ulaşmak istiyorsanız C 2 seviyesine kadar özel ders almanız faydalı olabilir.

Sadece özel dersten alınacaklarla yetinilmemeli. Farklı kaynakları okuyarak, dinleyerek pratik yapılmalı. İngilizce öğrenmeye başlanılan seviyeden itibaren öğrenilen kelimeleri ve cümleleri yüksek sesle tekrar ederek konuşma da geliştirilmeli. Bu sayede hem konuşma (speaking) hem de telaffuz (pronunciation) geliştirilmiş olur.

İngilizce öğrenmek dil bilgisi, konuşma, anlama, okuma olarak bir bütün halinde ilerletilmeli. Pratik yaparak ve çalışarak, özel ders desteklenmeli.

Atabey Özel İngilizce Dersi

İngilizce öğrenmenin ne kadar verimli olacağını öğretmen ve öğrencinin çabası belirler. Profesyonel bir öğretmen ve öğrenmeye açık bir öğrenci ile İngilizce eğitimi başarılı bir şekilde tamamlanmış olur. Özel İngilizce dersi için seçilecek öğretmen veya kurum dikkatle araştırılmalı. Bu şekilde hem zaman kaybı önlenmiş olur hem de ekonomik olarak zarar görülmemiş olur.

İngilizce çalışmak ve dersler hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki diğer yazıları inceleyebilirsiniz. Sorularınız için telefon veya e mail ile bize ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer İngilizce Yazılarıİngilizce


Diğer Özel Ders YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama