Blog

Özel ders, günümüzde her öğrencinin başarılı olmak için başvurduğu birebir eğitim farkını öne çıkaran yöntemdir. Günümüzde hemen hemen her branşta karşımıza çıkan özel dersi kurumsal bir kurumdan değil de bireysel eğitmenlerden aldığınızda sizden istenebilecek özel ders fiyatlarının farklı olma sebeplerine değindik. Bireysel eğitmenler özel ders ücretlerini branş, tecrübe, başarı, dönem ve kendi içinde bulundukları duruma göre belirlemektedir. Ancak birebir eğitimi Atabey Özel Ders Merkezleri gibi kurumsal bir firmadan alırsanız, sabitlenmiş ekonomik fiyatlarla bu hizmeti almış olursunuz.

Özel ders öğretmenleri, branş ayrımı yaparak her branş için ayrı ücret talebinde bulunabilirler. Genel olarak sayısal dersler daha zor olduğundan bu derslerin fiyatları sözel derslerin fiyatlarına göre daha pahalı olur. Aynı zamanda bölüm içerisinde de farklı fiyatlandırmalarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, matematik özel ders 200-300 liraları bulabilirken biyoloji veya fizik dersini bu özel ders ücretlerinin altında bulabilirsiniz. Bireysel olarak birebir ders veren öğretmenlerin bir diğer ücretlendirme politikasını da tecrübeleri belirlemektedir. Bu alanda kendisini daha tecrübeli gören öğretmenler, özel ders ücretlerini yüksek tutar.

Yeni mezun olup atama bekleyen öğretmenler özel ders fiyatlarını tecrübeli öğretmenlere göre daha ekonomik tutmaktadır. Birebir ders veren öğretmenler, özel ders alan öğrencilerinin gösterdikleri başarılar ile de özel ders ücretlerini yükseltmektedir. Örneğin, birebir ders verdiği öğrenci lise veya üniversite sınavında başarılı bir sonuç alıp iyi bir okula yerleştiyse özel ders veren öğretmen bu öğrencinin başarısını referans göstererek fiyatını yükseltmektedir.

Özel ders veren öğretmen ve öğrenciler için fiyat belirlemede önemli olan iki unsurda dönem ve kendi içinde bulundukları sosyal durumdur. Dönem derken neyi kastediyoruz; birebir ders alacak öğrencinin yaklaşan yazılıları, eski adı Teog, yeni adı LYS olan veya YGS-YKS gibi MEB sınavları varsa birebir ders fiyatı artış gösterir.

Aynı zamanda alınacak dersin okul noktasındaki seviyesi örneğin ortaokul matematiği veya lise matematiği de özel ders fiyatlarının artmasına sebep olabilecek unsurlardır. Bireysel olarak birebir eğitim vermek isteyenlerin içinde bulundukları durumlarda özel ders ücreti belirlemede etkili olmaktadır. Üniversite öğrencisi ile elit bir semtte bu hizmeti veren öğretmenin özel ders fiyatları birbiri ile oldukça yüksek oranda fark içerir.

Atabey Özel Ders Merkezleri ise size birebir eğitim hizmetini kurumsal çatı altında branş, tecrübe, başarı, dönem ve içinde bulunduğu duruma göre değil kendi oluşturduğu dinamiklerle en ekonomik fiyatlara sunmaktadır. Sadece ihtiyacınız olan branş dersinden dilediğiniz kadar birebir ders alabilir, paket programlarla hem kendi bütçenizi hem de öğrencinizi yormamış olursunuz.

Hem kurumsal olmanın verdiği güven hem de hizmeti alan velilerimizin haklarını koruyarak bu alanda hizmet vermeye devam eden kurumumuz için önemli olan, ekonomik fiyatlarla bütün ailelerin bu hizmeti alabilmesini sağlamanın yanında sınavlarla stres altına giren öğrencilerimize yardımcı olmaktır.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Özel Ders YazılarıÖzel Ders Blogu


Diğer Rehberlik Yazıları / Rehberlik

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama