Blog

Özel Derse Neden İhtiyaç Duyulur ?

Özel ders günümüzde büyük küçük herkesin başvurduğu etkili yöntemlerden biridir. Özel ders ihtiyacı olan öğrenci küçük yaşta ise ailesi öğrencinin durumunu takip eder. Derslerde bir sorun yaşayıp yaşamadığına göre yani ihtiyaca göre eksiklerini belirler. Ya da kişi yetişkin de olabilir. Kendi durumuna göre eksiklerini görerek hangi bilgilerin eksik olduğuna kanaat getirir. Özel derste en önemli adımlardan biri budur: Bilgi ihtiyacını belirleme. Bu ihtiyacı tamamlamak için eksik olunan konuda uzman bir eğitmene ihtiyaç vardır. Eğitmen her branşa göre seçilir.

Özel dersin verimli olması için hem eğitmen kişisel olarak o konuda uzman ya da o konuya hakim olmalıdır. Eğitmen seçimi eğitmenin eğitim durumu, tecrübesi, bilgileri aktarabilme becerisi gibi kriterlere göre belirlenir. Özel dersin bazı özellikleri mevcuttur. Atabey özel ders‘te takviye eğitim verilirken bu özelliklerin olmasına da dikkat edilir. İlk olarak takviye eğitimin etkili olması için birebir özel ders şeklinde olması önem kazanmaktadır.

Özel ders nedir? Eksik olunan bir konuda o konuya hakim bir kişinin yani eğitmenin o konuyu birebir olarak tamamlamak için verdiği eğitimdir. Burada önemli olan diğer şey verimli bir özel derstir.

Öğrencinin eksik olduğu noktaları öğrenci birebir eğitimde çekinmeden söyler veya eğitmen bunu kendisi keşfederek konunun üzerine gider. Özel ders kalıcı olmalıdır. Tüm konular sorularla uygulamalarla ödevlerle pekiştirilerek o konunun kalıcılığı eğitmen tarafından sağlanır.
Özel ders ihtiyaca göredir. Özel derste öğrencinin hangi bilgiye ihtiyacı varsa onun üzerine yoğunlaşılır fazla ve gereksiz bilgi yüklemesi yapılmamaya özen gösterilir. Özel ders ezberci eğitime karşıdır. Konu hakkındaki bilgileri gerekirse gerçek hayat ile bağdaştırarak öğrencinin öğrenmesini sağlar, bilgileri kalıcı hale getirir. Özel dersin diğer bir özelliği de toplu ortamlarda ders gören öğrencilerin kırılan öz güven ve motivasyonlarını tekrar düzeltip öğrencinin kendine güvenmesini sağlıyor olmasıdır. Özel ders başarının elde edildiği yoldaki etkili bir süreçtir. Özel ders çeşitli sitelere başvurularak sitedeki yorumlar ışığında alınabilir ya da bir başkasının tavsiyesi üzerine de olabilir bu şekilde özel ders için eğitmen bulunabilir. Özel ders ev ortamından ziyade özel ders merkezlerinde alınmalıdır. Eğitimin mantığı açısından bu yol daha doğru olacaktır.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama