Enter your keyword

Özel Ders Nedir?

Özel Ders Nedir?

Özel Derse Neden İhtiyaç Duyulur ?

Özel ders günümüzde büyük küçük herkesin başvurduğu etkili yöntemlerden biridir. Özel ders ihtiyacı olan öğrenci küçük yaşta ise ailesi öğrencinin durumunu takip eder. Derslerde bir sorun yaşayıp yaşamadığına göre yani ihtiyaca göre eksiklerini belirler. Ya da kişi yetişkin de olabilir. Kendi durumuna göre eksiklerini görerek hangi bilgilerin eksik olduğuna kanaat getirir. Özel derste en önemli adımlardan biri budur: Bilgi ihtiyacını belirleme. Bu ihtiyacı tamamlamak için eksik olunan konuda uzman bir eğitmene ihtiyaç vardır. Eğitmen her branşa göre seçilir.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel dersin verimli olması için hem eğitmen kişisel olarak o konuda uzman ya da o konuya hakim olmalıdır. Eğitmen seçimi eğitmenin eğitim durumu, tecrübesi, bilgileri aktarabilme becerisi gibi kriterlere göre belirlenir. Özel dersin bazı özellikleri mevcuttur. Özel ders alırken bu özelliklerin olmasına da dikkat edilir. İlk olarak birebir özel ders olmalıdır. Öğrencinin eksik olduğu noktaları öğrenci birebir eğitimde çekinmeden söyler veya eğitmen bunu kendisi keşfederek konunun üzerine gider. Özel ders kalıcı olmalıdır. Tüm konular sorularla uygulamalarla ödevlerle pekiştirilerek o konunun kalıcılığı eğitmen tarafından sağlanır.

Özel ders nedir? Eksik olunan bir konuda o konuya hakim bir kişinin yani eğitmenin o konuyu birebir olarak tamamlamak için verdiği eğitimdir. Burada önemli olan diğer şey verimli bir özel derstir.

Özel ders ihtiyaca göredir. Özel derste öğrencinin hangi bilgiye ihtiyacı varsa onun üzerine yoğunlaşılır fazla ve gereksiz bilgi yüklemesi yapılmamaya özen gösterilir. Özel ders ezberci eğitime karşıdır. Konu hakkındaki bilgileri gerekirse gerçek hayat ile bağdaştırarak öğrencinin öğrenmesini sağlar, bilgileri kalıcı hale getirir. Özel dersin diğer bir özelliği de toplu ortamlarda ders gören öğrencilerin kırılan öz güven ve motivasyonlarını tekrar düzeltip öğrencinin kendine güvenmesini sağlıyor olmasıdır. Özel ders başarının elde edildiği yoldaki etkili bir süreçtir. Özel ders çeşitli sitelere başvurularak sitedeki yorumlar ışığında alınabilir ya da bir başkasının tavsiyesi üzerine de olabilir bu şekilde özel ders için eğitmen bulunabilir. Özel ders ev ortamından ziyade özel ders merkezlerinde alınmalıdır. Eğitimin mantığı açısından bu yol daha doğru olacaktır.

Yorumlar(11 )

 1. Serdar
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Özel ders veliler tarafından çok sıcak bakılmıyor ancak ilerleyen dönemde daha da yaygınlaşacaktır.

 2. ELIF pamuk
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Atabey özel ders merkezinden cok memnunum cok ilgililer ve cok destekleyiciler KAriyerim adına müthiş bir başlangıç oldu her şey icin cok tesekkurler

 3. Ayşe
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Atabey özel ders merkezi isinde oldukça başarılı eğitmenlere sahip bir kurum.

 4. mehmet karaca
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Çok güzel bir yazı, tebrik ederim.

 5. Zuhal Karataş
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  ÖZELLİKLE DEVLET OKULLARININ GİTTİKÇE KALABALIKLAŞMASI SEBEBİYLE ORTAYA ÇIKAN ÖZEL DERS VERME DURUMUNU ÇOK İYİ AÇIKLAMASI, VELİLERİ YÖNLENDİRECEK ŞEKİLDE BİLGİLENDİRERMESİNDEN DOLAYI YAZIYI OLDUKÇA BEĞENDİM.

 6. Ceren
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Atabey özel ders merkezinden çok Memnunum. İşini çok güzel yapan bir kurum .

 7. Funda taş
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Özel dersi bu denli güzel ve teşvik edici anlattığınız için tebrik ederim. Eğitim açısından gayet faydalı bir yazı olmuş.

 8. Aslan aydemir
  added on 4 Ağu, 2017
  Cevapla

  Cok verimli ders veren bir ozel ders merkezi cok tesekkurler atabey ozel ders merkezi

 9. İremm
  added on 5 Ağu, 2017
  Cevapla

  Çok katkısı oldu, çok MemnuN kaldım. Teşekkür ederİm atabey özel ders merkezi

 10. Seyhan
  added on 24 Ağu, 2017
  Cevapla

  Teşekkür ederiz. Yazılarınızı takip ediyoruz.

 11. Seda Karasoy
  added on 24 Ağu, 2017
  Cevapla

  Güzel bir yazı olmuş TEŞEKKÜRLer. 😊😊

Yorumunuz

Your email address will not be published.

two × five =

Atabey'e Sorun