Blog

Özel Ders İpuçları

Birçok aile çocuğunun daha verimli ders alabilmesi için özel derslere başvurmaktadır. Atabey Özel Ders eğitim kurumu eğitmenleri ile ilgili olduğu kadar öğrencileri ile de ilgilidir. Öğrenciye birçok sorumluluk düşmektedir. Öğrenci eğitmeni ile güzel bir frekans tutturduğunda iki tarafın birbirini anlaması kolaylaşır. Eğitmen öğrencinin eksiğini çok daha net bir şekilde saptayabilir. Özel dersin verimliliği ve kalitesi bu sayede artmış olur. Özel ders ipuçları aslında çoğumuzun bildiği fakat uygulama ve pratikte eksik kaldığımız bir konudur. Öğrenci özel dersten önce konuya genel olarak bir baktığında derste daha aktif olur ve sıkılmaz. Öğrencinin derse hazırlanması iki taraf açısından da verimli olmuş olur. Eğitmen her konu sonunda gerekli soruları çözerek konuyu pekiştirmeye çalışır. Öğrenci de bu konunun pekişmesi için soruları sıkılmadan çaba sarf ederek çözmeye çalışmalıdır ki konu verimli olarak işlenmiş olsun. Verimin artması için diğer bir durum da ödevdir. Eğitmenin öğrenciye verdiği ödevler zamanında sıcağı sıcağına yapıldığında o günkü konu tam anlamıyla öğrenilmiş ve hafızaya yerleşmiş olur. Ödevler uğraşılarak çözüldüğünde başarı sağlanır. Öğrenci bu ödevleri yaptıktan sonra farklı kaynaklardan da bu konu üzerine sorular çözmelidir. O konu ile ilgili tüm soruları çözebilmek için çok fazla soru çeşidi görmelidir, bu yüzden de ödevin dışında ek olarak kendisi de çalışma yapmalı ve soru çözmelidir. Çözemediği sorularda eğitmenine danışması gerekir.

Öğrenci anlamadığı noktaların üzerine ne kadar giderse o noktaların anlaşılması bir o kadar hızlı olur. Öğrenci soru sordukça derse daha çok katılmış olur.

Verimin artması için ev ödevi önemli bir görevdir.

Bir öğrenci derse ne kadar çok katılırsa da ders o kadar verimli hale gelmiş olur. Öğrenci özel derste not tutmaya çalışarak zaman kaybetmek yerine konunun özüne odaklanmalıdır. Konuyu anladığına emin olmalıdır. Eğer tam olarak anlayamamışsa çekinmeden eğitmenine sormalıdır. Ayrıca öğrenci ders zamanında ders dışında herhangi bir şeyle ilgilenmemelidir. Verimli bir özel ders almak için derse yeterince odaklanıp konuya hakim olmak gerekir. Bu konuyu anlamanın üzerine bol bol pratik yapıldığında öğrenci başarıya ulaşmış olur. Sınavlarda da verimli özel ders etkisini rahatlıkla görebilir. Bu konuda önemli olan kısım doğru bir özel ders firması tarafından sistematik bir şekilde ders alınması gerekliliğidir.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama