Enter your keyword

Özel Ders İpuçları

Özel Ders İpuçları

Özel Ders İpuçları

Birçok aile çocuğunun daha verimli ders alabilmesi için özel derslere başvurmaktadır. Özel ders eğitmen ile ilgili olduğu kadar öğrenci ile de ilgilidir. Öğrenciye birçok sorumluluk düşmektedir. Öğrenci eğitmeni ile güzel bir frekans tutturduğunda iki tarafın birbirini anlaması kolaylaşır. Eğitmen öğrencinin eksiğini çok daha net bir şekilde saptayabilir. Özel dersin verimliliği ve kalitesi bu sayede artmış olur. Özel ders ipuçları aslında çoğumuzun bildiği fakat uygulama ve pratikte eksik kaldığımız bir konudur.

Verimin artması için ev ödemi önemli bir görevdir.

Öğrenci özel dersten önce konuya genel olarak bir baktığında derste daha aktif olur ve sıkılmaz. Öğrencinin derse hazırlanması iki taraf açısından da verimli olmuş olur. Eğitmen her konu sonunda gerekli soruları çözerek konuyu pekiştirmeye çalışır. Öğrenci de bu konunun pekişmesi için soruları sıkılmadan çaba sarf ederek çözmeye çalışmalıdır ki konu verimli olarak işlenmiş olsun. Verimin artması için diğer bir durum da ödevdir. Eğitmenin öğrenciye verdiği ödevler zamanında sıcağı sıcağına yapıldığında o günkü konu tam anlamıyla öğrenilmiş ve hafızaya yerleşmiş olur. Ödevler uğraşılarak çözüldüğünde başarı sağlanır. Öğrenci bu ödevleri yaptıktan sonra farklı kaynaklardan da bu konu üzerine sorular çözmelidir. O konu ile ilgili tüm soruları çözebilmek için çok fazla soru çeşidi görmelidir, bu yüzden de ödevin dışında ek olarak kendisi de çalışma yapmalı ve soru çözmelidir. Çözemediği sorularda eğitmenine danışması gerekir.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Öğrenci anlamadığı noktaların üzerine ne kadar giderse o noktaların anlaşılması bir o kadar hızlı olur. Öğrenci soru sordukça derse daha çok katılmış olur. Bir öğrenci derse ne kadar çok katılırsa da ders o kadar verimli hale gelmiş olur. Öğrenci özel derste not tutmaya çalışarak zaman kaybetmek yerine konunun özüne odaklanmalıdır. Konuyu anladığına emin olmalıdır. Eğer tam olarak anlayamamışsa çekinmeden eğitmenine sormalıdır. Ayrıca öğrenci ders zamanında ders dışında herhangi bir şeyle ilgilenmemelidir. Verimli bir özel ders almak için derse yeterince odaklanıp konuya hakim olmak gerekir. Bu konuyu anlamanın üzerine bol bol pratik yapıldığında öğrenci başarıya ulaşmış olur. Sınavlarda da verimli özel ders etkisini rahatlıkla görebilir. Bu konuda önemli olan kısım doğru bir özel ders firması tarafından sistematik bir şekilde ders alınması gerekliliğidir.

Yorumlar(4 )

 1. Barış
  added on 10 Ağu, 2017
  Cevapla

  Özel ders verimliliği ve ipuçları ile ilgli FAYDALı bir yazı OLMUş.teşekkürler atabey özel ders merkezi.

 2. Sinem Güldal
  added on 11 Ağu, 2017
  Cevapla

  Dikkate alacağım ders çalışırken. Teşekkür ederiz.

 3. Jale tuna
  added on 24 Ağu, 2017
  Cevapla

  Yazıda Çok iyi noktalara değinmişsiniz teşekkürler

 4. Hasanhocha
  added on 28 Kas, 2017
  Cevapla

  Hasanbey ozel ders merkezi sizlere basarilar diler.

Yorumunuz

Your email address will not be published.

9 + eight =

Atabey'e Sorun