Blog

Özel Ders Bulma

Öğrencilerin eğitim öğretim hayatına destek olan en önemli faktörlerden biri de özel derslerdir. Özel dersler, öğrencinin defalarca çalıştığı ve öğretmene sormasına rağmen anlayamadığı konuları anlamasını sağlamaktadır. Bu açıdan özel dersin önemi çok büyüktür. Doğru etüt merkezi ve doğru öğretmen ile anlaşılmayacak konu yoktur. Ancak öğrenciler ve veliler özel ders bulma konusunda birtakım sorunlar yaşayabilmektedir. Hem fiyat açısından dost hem de işini profesyonel yapan bir merkez bulmak oldukça zor olabilir. Ancak etüt merkezi sayesinde istenilen derste ve istenilen konuda özel dersi temin edebilmek oldukça kolaydır.

Özel Dersin Avantajları

Öğrenci özel ders için etüt merkezine başvurduğunda öğrenciden ve veliden öğrenci profili istenir. Hangi derslerde eksik, hangi konuları anlamıyor rapor çıkarılır. Ardından öğrencinin ve velinin de talepleri doğrultusunda kaç saat ders alması gerektiğine karar verilir. Eğitim danışmanı ile bir ders programı oluşturulur. Bu ders programı sayesinde öğrenci düzenli olarak derslere gelir ve gerekli eğitimi almaya başlar. Ayrıca ders çalışması için özel etütler oluşturulur. Bu etüt saatlerine de katılması beklenir. Son olarak deneme sınavları ile öğrencinin konuyu anlayıp anlamadığına karar verilir.

Özel Derste Bireysel ya da Grup Dersleri

Etüt merkezinde özel ders almanın en önemli avantajlarından biri ise kişi ister bireysel ister grup şeklinde bu dersleri temin edebilir. Bireysel ders alarak öğretmene birebir soru sormak, zaman kaybı yaşamamak mümkündür. Ancak daha uygun fiyatlı ve sosyal bir ortamda özel ders alınmak isteniyorsa da 6, 8 ve 12 kişilik gruplarda eğitim alınabilir. Tamamen öğrencinin talebine ve ihtiyaçlarına göre değişen bir durumdur. Her iki türlü de aynı eğitim ve aynı imkanlar sağlanmaktadır. Yalnızca fiyat farkı ve öğrenciyle birebir ilgilenme durumları söz konusu oluyor.

Öğretmenler Oldukça Önemlidir

Özel ders alan kişiler öğretmenin kalitesine de oldukça önem veriyor. Etüt merkezinde yer alan öğretmenler her konuda kendilerini geliştirmiş, profesyonel çalışan kişilerden oluşmaktadır. Yeni konular eklense bile kendilerini güncel tutarak öğrencilere yardımcı olmaktadır. Bu açıdan şüphesiz şekilde öğretmenlerden özel ders alınabilir.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama