Blog

Sınavlara Takviyede Özel Dersin Önemi

Özel ders almak öğrencileri birçok açıdan ileri taşımaktadır. Öğrenciler eksikliklerini özel ders sayesinde tamamlama fırsatı yakalamış olmaktadır. Toplu eğitim ortamlarında; yani okullarda, etüt merkezlerinde ve kurslarda öğrenciler yeterince verimli eğitim alamamaktadırlar. Verimli ortamlarda ders alamamanın sonucu olarak da derslerde başarısız olmaktadırlar.

Özel ders alan bir öğrenci ilk olarak kendine olan güvenini kazanır. Özel derslerde aklına takılan her sorusunu rahatlıkla ve çekinmeden dile getirebileceği için kendine olan güveni yerine gelir. Böylelikle okul derslerinde de bunun etkisini görmüş olur. Okulda da öğretmenlerine, sorularını çekinmeden sorarak eksiklerini bir nebze olsun tamamlamış olur. Özel ders eğitimi, ezberci eğitime karşı oldukları için öğrencilere bilgiyi öğretip kalıcı olmasını sağlar ve bu bilgiler ışığında öğrenci okul derslerinde tüm konuları daha sağlam temeller üzerinde anlamış olup okulda verilen eğitimin de kalıcılığını sağlamış olur. Birebir özel derslerde yaptırılan pratikler, soru çözümleri sayesinde öğrenciler okulda sorulan tüm sorulara tereddüt etmeden doğru bir şekilde cevap verebilirler.

Öğrenciler sadece okuldaki sınavlara değil daha geniş çaplı sınavlara da verimli özel dersler sayesinde hazırlanabilir.

Bunun yanı sıra birebir özel ders sınavlara da büyük etki yapmaktadır. Öğrenci sınavdan önce özel ders eğitmeni ile iletişim kurarak konu ile ilgili eksik olduğu, takıldığı tüm soruları eğitmenine sorarak sınava hazır hale gelir. Bu da öğrencilerin okuldaki sınavlarında başarılı olmasını sağlamaktadır. Öğrenciler sadece okuldaki sınavlara değil daha geniş çaplı sınavlara da verimli özel dersler sayesinde hazırlanır. TYT YKS LGS gibi birçok sınava hazırlanan öğrenciler sadece okulda verilen eğitimler ile bu sınavda başarılı olamayabilirler. Burada takviye olarak özel ders merkezlerine başvururlar. Öğrenciler sadece eğitim açısından değil ruhsal olarak da bu sınavlara hazırlanmalıdırlar. Çünkü bu sınavlar uzun süreçte hazırlanılması gereken sınavlardır. Bu da öğrencileri hem zihinsel hem de ruhsal olarak yıpratmaktadır. Özel ders alan öğrenciler bu süreçte bilinçli eğitmenleri sayesinde bu dönemi mental ve fiziksel olarak sorunsuz geçirmektedirler.
Öğrencilerin hayatlarını şekillendiren okul dersleri ve sınavlara karşı, eğitim dönemi sürecinde özel dersin hem maddi hem de manevi etkisi oldukça büyüktür. Öğrencilere sonsuz destek ve başarı getirmektedir. Görüldüğü üzere özel derslerin hem okul derslerinde hem de sınavlara etkisi daima olumludur. Birebir özel dersler sayesinde öğrenciler çoğu zorluğun üstesinden kolaylıkla gelip gerçek başarıyı elde etmenin yolunu bulmuş olmaktadırlar.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama