Enter your keyword

Özel Ders Almanın Okul Derslerine Etkisi

Özel Ders Almanın Okul Derslerine Etkisi

Neden Özel Ders ?

Özel ders, öğrencilik süresi boyunca en verimli geçen öğrenme biçimidir. Özellikle son zamanlarda etüt merkezlerinden ve okul derslerinden verim alamayan öğrenciler için kurumsal özel ders oldukça fazla tercih konusudur. Milli Eğitim Bakanlığı’na ve etüt merkezlerine bağlı olarak çalışan öğretmenlerin çoğu da birebir özel ders vermektedir fakat yalnızca özel ders ile ilgilenen öğretmenler de vardır. Bu öğretmenler zamanlarını sadece özel ders vererek daha etkin kullanabilir. Kaçıncı sınıf olduğu farketmeksizin her yaşta öğrenci özel ders alabilmektedir. Hatta üniversite sınav dönemi yoğun olsa da ilk ve ortaokulda öğrenim gören öğrenciler de ilerideki öğrenim süresi boyunca zorlanmamak için, temellerinin sağlam olmasını amaçlayarak kurumsal özel ders almayı tercih edebilirler.

Özel Ders Almanın Okula Etkisi

İşte bu noktada kurumsal özel ders hem öğrenim temeli için hem de okul derslerine katkı için devreye girer. Özel ders alan öğrenciler müfredattan bir adım önde birebir ders almaya başlarlar bu sayede konuyu kavrayıp alıştırma yaparak öğrenimlerini pekiştirirler. Konuyu önceden özel ders sayesinde öğrenen öğrenci, okulda aktif olarak derse katılabilir ayrıca önceden öğrendiklerini sınıfta bir kez daha öğretmenden dinlediği takdirde daha da başarılı olur ve o konuya farklı açılardan yaklaşabilir çünkü her öğretmenin anlatım tarzı farklı olabilir. Öğrenci, özel ders öğretmeni ve sınıf öğretmeninden farklı yaklaşım ve öğretme yöntemlerini görüp kendi içerisinde bu bilgileri harmanlama şansına sahip olur. Böylece seneler sonra bile unutamayacağı sağlamlıkta bilgilerle yoluna devam eder ve öğrenim temeli sağlam olduğu için gelecekte öğreneceği bilgileri kolaylıkla üstüne koyar. Örneğin; matematik temeli sağlam olmayan bir öğrenci verilen ilk eğitimi sağlıklı bir şekilde anlamadıysa sonrası için de çok zorlanabilir çünkü eğitimde her şey kademe kademe gerçekleşir ve arada kaçan küçük şeylerin telafisi olmayabilir. Bu bir sonraki öğreneceği bilgiye yansır. Bu da öğrenmeyi zorlaştırır.

Özel ders almanın etkileri öğrencilik hayatında önemli bir yere sahiptir. Öğrencinin gerek okul derslerinde, gerek okul sınavlarında başarısını etkileyen faktörlerin başında gelir. Birebir özel ders sürecini etkili bir biçimde alan öğrenci okul dersleri ve sınavlarında hatta eğitim süresinin her alanında kendini gösterir. İlk ve ortaokulda özel ders almak isteyenler ilk tercih olarak  özel ders alanında kendini kanıtlamış kurumsal özel ders merkezlerinin tecrübelerinden yararlanabilirler.

One Comment

  1. Hayrettin
    added on 24 Ağu, 2017
    Cevapla

    Çok yararli bir yazi olmus yine 🙂

Yorumunuz

Your email address will not be published.

1 + 10 =

Hemen AraFacebookTwitterInstagramWhatsApp