Blog

Özel ders, öğrencilik süresi boyunca en verimli geçen öğrenme biçimidir. Özellikle son zamanlarda etüt merkezlerinden ve okul derslerinden verim alamayan öğrenciler için kurumsal özel ders oldukça fazla tercih konusudur. Milli Eğitim Bakanlığı’na ve etüt merkezlerine bağlı olarak çalışan öğretmenlerin çoğu da birebir özel ders vermektedir fakat yalnızca özel ders ile ilgilenen öğretmenler de vardır. Bu öğretmenler zamanlarını sadece özel ders vererek daha etkin kullanabilir. Kaçıncı sınıf olduğu farketmeksizin her yaşta öğrenci özel ders alabilmektedir. Hatta üniversite sınav dönemi yoğun olsa da ilk ve ortaokulda öğrenim gören öğrenciler de ilerideki öğrenim süresi boyunca zorlanmamak için, temellerinin sağlam olmasını amaçlayarak kurumsal özel ders almayı tercih edebilirler.

Özel Ders Almanın Okula Etkisi

İşte bu noktada kurumsal özel ders hem öğrenim temeli için hem de okul derslerine katkı için devreye girer. Özel ders alan öğrenciler müfredattan bir adım önde birebir ders almaya başlarlar bu sayede konuyu kavrayıp alıştırma yaparak öğrenimlerini pekiştirirler. Konuyu önceden özel ders sayesinde öğrenen öğrenci, okulda aktif olarak derse katılabilir ayrıca önceden öğrendiklerini sınıfta bir kez daha öğretmenden dinlediği takdirde daha da başarılı olur ve o konuya farklı açılardan yaklaşabilir çünkü her öğretmenin anlatım tarzı farklı olabilir.

Öğrenci, özel ders öğretmeni ve sınıf öğretmeninden farklı yaklaşım ve öğretme yöntemlerini görüp kendi içerisinde bu bilgileri harmanlama şansına sahip olur. Böylece seneler sonra bile unutamayacağı sağlamlıkta bilgilerle yoluna devam eder ve öğrenim temeli sağlam olduğu için gelecekte öğreneceği bilgileri kolaylıkla üstüne koyar. Örneğin; matematik temeli sağlam olmayan bir öğrenci verilen ilk eğitimi sağlıklı bir şekilde anlamadıysa sonrası için de çok zorlanabilir çünkü eğitimde her şey kademe kademe gerçekleşir ve arada kaçan küçük şeylerin telafisi olmayabilir. Bu bir sonraki öğreneceği bilgiye yansır. Bu da öğrenmeyi zorlaştırır.

Özel Ders Almanın Sınavlara Etkisi Nedir?

Birebir eğitim almak öğrencileri birçok açıdan ileri taşımaktadır. Öğrenciler eksikliklerini bu sayede tamamlama fırsatı yakalamış olmaktadır. Toplu eğitim ortamlarında; yani okullarda, etüt merkezlerinde ve kurslarda öğrenciler yeterince verimli eğitim alamamaktadırlar. Verimli ortamlarda ders alamamanın sonucu olarak da derslerde başarısız olmaktadırlar.

Özel ders alan bir öğrenci ilk olarak kendine olan güvenini kazanır. Birebir derslerde aklına takılan her sorusunu rahatlıkla ve çekinmeden dile getirebileceği için kendine olan güveni yerine gelir. Böylelikle okul derslerinde de bunun etkisini görmüş olur. Okulda da öğretmenlerine, sorularını çekinmeden sorarak eksiklerini bir nebze olsun tamamlamış olur. Birebir ders eğitimi, ezberci eğitime karşı oldukları için öğrencilere bilgiyi öğretip kalıcı olmasını sağlar ve bu bilgiler ışığında öğrenci okul derslerinde tüm konuları daha sağlam temeller üzerinde anlamış olup okulda verilen eğitimin de kalıcılığını sağlamış olur. Birebir özel derslerde yaptırılan pratikler, soru çözümleri sayesinde öğrenciler okulda sorulan tüm sorulara tereddüt etmeden doğru bir şekilde cevap verebilirler.

Bunun yanı sıra birebir ders sınavlara da büyük etki yapmaktadır. Öğrenci sınavdan önce birebir ders eğitmeni ile iletişim kurarak konu ile ilgili eksik olduğu, takıldığı tüm soruları eğitmenine sorarak sınava hazır hale gelir. Bu da öğrencilerin okuldaki sınavlarında başarılı olmasını sağlamaktadır. Öğrenciler sadece okuldaki sınavlara değil daha geniş çaplı sınavlara da verimli özel dersler sayesinde hazırlanır. TYT YKS LGS gibi birçok sınava hazırlanan öğrenciler sadece okulda verilen eğitimler ile bu sınavda başarılı olamayabilirler. Burada takviye olarak etüt merkezlerine başvururlar. Öğrenciler sadece eğitim açısından değil ruhsal olarak da bu sınavlara hazırlanmalıdırlar. Çünkü bu sınavlar uzun süreçte hazırlanılması gereken sınavlardır. Bu da öğrencileri hem zihinsel hem de ruhsal olarak yıpratmaktadır. Özel ders alan öğrenciler bu süreçte bilinçli eğitmenleri sayesinde bu dönemi mental ve fiziksel olarak sorunsuz geçirmektedirler.

Öğrencilerin hayatlarını şekillendiren okul dersleri ve sınavlara karşı, eğitim dönemi sürecinde özel dersin hem maddi hem de manevi etkisi oldukça büyüktür. Öğrencilere sonsuz destek ve başarı getirmektedir. Görüldüğü üzere özel derslerin hem okul derslerinde hem de sınavlara etkisi daima olumludur. Birebir özel dersler sayesinde öğrenciler çoğu zorluğun üstesinden kolaylıkla gelip gerçek başarıyı elde etmenin yolunu bulmuş olmaktadırlar.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama