Enter your keyword

Özel Ders Almanın Avantajları Nelerdir?

Özel Ders Almanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde öğrenciler ve veliler, okul ve kurs ortamında gördükleri eğitimi yetersiz bulmaktadır. Öğrenciler toplu eğitim ortamlarında verimli bir eğitim alamayıp kendi eksiklerini giderememektedir. Bu yüzden de başarısızlıklar meydana gelmektedir. Bu noktada devreye özel ders girmekte. Öğrenciler için özel dersin oldukça büyük avantajları bulunmaktadır. Öğrencilere ilk olarak özgüven kazandıran özel ders, toplu eğitim ortamlarında yeterli derecede aktif olamayıp, kalabalık ortamlarda çekinen ve bu yüzden istediği soruları soramayan öğrencilerin bu özgüven problemini aşmasını sağlamaktadır. Özgüven problemi yaşayan ve bu problemi aşamamış öğrenciler kalabalık sınıf ortamlarından soru soramaz ve genel itibariyle derslerde başarısız olurlar.

Özel ders sayesinde anlaşılmayan her konunun üzerinde tamamen öğrenilene kadar durulur.

Özel ders sayesinde öğrenciler kırılan öz güvenlerini geri kazanabilir. Ders, birebir özel ders eğitimi formatında olduğu için öğrenci rahatlıkla istediği soruyu öğretmenine sorup derste yeterince aktif olma şansı yakalamış olmaktadır. Diğer bir avantajı ise sorun çözüm odaklı olmasıdır. Öğrenciler yapamadıkları, sevmedikleri derslerde ve konularda başarısızlığı kabullenip pes etmektedir. Sorunun üzerine gitmek yerine geri çekilerek en başta pes ederler. Derslerde, konular ister istemez birbirini tetiklediği için sürekli biriken ve anlaşılmayan konular yüzünden derste tamamen başarısızlıklar görülebilmektedir. Bunları aşmak için de özel derse başvurulmaktadır. Özel ders sayesinde anlaşılmayan her konunun üzerinde tamamen öğrenilene kadar durulur. Böylece öğrenciler yapamadığı her konuyu pes etmeden yapmayı öğrenir ve başarılı bir adım atmış olurlar.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Ayrıca özel dersler, bir başka avantaj olarak da öğrencilerin eksiklerini görmek ve başarısız olunan konuları analiz etme noktasında büyük fayda sağlar. Özel ders veren eğitmenler öğrencilerin eksiklerini dile getirmelerini sağlamakta ve başarısız oldukları konuları belli testler yardımıyla keşfetmektedir. Bu konuları tekrar ederek o eksiklerin giderilmesi için ellerinden geleni yapmış olur.

Özel derslerde öğrenciye gereksiz bilgi yüklemesi yapılmamaktadır. İhtiyaca göre bilgiler verilmekte, eğitmenler öğrencinin kafasının karışmaması için yeterli derecede bilgi verip o konu ile ilgili tüm soruların çözülmesine fayda sağlamış olurlar. Bu da özel dersin en büyük avantajlarından biri olmuş olur. Özel ders başarılı olmak için oldukça avantajlı bir çalışma ve eğitim alma yöntemidir. Başarılı bir adım atmak ve iyi bir hayata kavuşmak için öğrencilerin çoğu zaman tercih ettiği bir yöntem olarak görülmektedir. 

One Comment

  1. Şengül
    added on 15 Ağu, 2017
    Cevapla

    Teşekkürler

Yorumunuz

Your email address will not be published.

eight + 5 =

Atabey'e Sorun