Blog

Özel Ders Almak İsteyenler İstanbul’da Nelere Dikkat Etmeli?

Öğrencilerin bir dersten başarısız olması, başarılı olması ancak seviyesini yükseltmek istemesi veya başarısını sürekli hale getirmek için başvurduğu takviye eğitime genel olarak özel ders diyoruz. İstanbul gibi birçok alternatifin bulunduğu şehirlerde özel ders almak isteyenler için dikkat edilecek bazı önemli noktalar var. Gelin bu hususlara birlikte göz atalım. 

Özel Ders Öğretmeni

Atabey Eğitim Kurumları olarak veli ve öğrencilerimize özel ders verirken dikkat ettiğimiz önemli konulardan bir tanesi öğretmen kadromuzdur. Öğretmenlerimiz lisans ve lisansüstü programlarını tamamlayıp formasyonlarını bitirerek kurumlarımızda görev yapmaya başlamaktadır. Genç ve dinamik bir öğretmen kadrosuna sahip olan Atabey, bu anlamda sınava hazırlık ve okula takviye süreçlerinde öğrencilerimize en iyi hizmet vermeyi amaç edinmiştir. Sizde özel ders almak isteyenler arasında yerinizi aldıysanız önceliğiniz ders alacağınız öğretmeni dikkatli seçmek olmalıdır. Öğrencilerle iyi diyaloglar kurabilen, öğretme arzusunu yitirmemiş ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen öğretmenler sizi bir basamak yukarı taşıyabilir.

Özel Ders Metodu ve İçeriği

Özel ders almak isteyenler için dikkat edilecek bir başka önemli nokta ise içerik. Önceden beri alışkanlık halini almış, okul ve dershanelerde de problem olan kısıtlı zaman ve dersin yazma şeklinde işlenmesi idi. Birebir derste elden geldiğince yazma ile vakit kaybedilmemeli, zaten yazılmış olan, profesyonel hazır dökümanlar üzerinde ders işlenmelidir. Her ne kadar bu derslerinde bir süresi bulunmuş olsa da teknolojinin ilerlemesiyle bir takım yollar ile öğrenci, özel dersin haricinde anlamadığı yerleri veya çözemediği soruları öğretmenine sorabilmelidir. Kurumsal özel ders almaya karar verilmesi ve öğretmenin seçilmesi  ile birlikte ilk 2 adım tamamlanmış oldu. Bir sonraki adıma geçelim…

Etüt Çalışmaları

Özel ders almak isteyenler öğrenciler için asıl sorunlardan bir tanesi de ders bitiminde konu tekrarı veya soru çözümlerini tek başına yapmak zorunda kalmaları. Bu durumda öğrenci kendisini ders çalışmaktan alıkoyan çevresel faktörler yüzünden öğrenmede önemli bir yere sahip olan konu tekrarını yapmamaktadır. Soru çözümlerinde yaşanan genel problem ise öğrenci bir şekilde soru çözmeye başladıktan sonra çözemediği bir soruda dikkati dağılmakta ve daha sonraki sorulara “çözemeyeceğim galiba” ön yargısı ile yaklaşmaktadır. Atabey olarak bizi tercih eden öğrencilerimize ders sonraları etüt çalışmalarında öğretmenlerimiz eşlik etmekte, konu tekrarları boyunca çevresel faktörlerden öğrencilerimiz uzak tutulmakta ve öğrencilerimizin takıldıkları sorularda anında yardım almaları sağlanmaktadır. Bu sistemle öğrencilerimizin çözemediği sorulara karşı özgüveni inşa edilmekte ve herhangi bir ön yargı gelişmemektedir.

Bütün bunların dışında özel ders almak isteyenler için bu hizmeti kurumsal bir yapıda almak, eğitim süresi boyunca karşılıklı bütün haklar resmiyete döküldüğü için herhangi bir anlaşmazlık durumunda mağduriyet yaşanmamakta, özel ders almak isteyenler bu taleplerinin karşılığını bir bilinmeze bırakmamış olmaktadır. Kişiye özel program, ödeme seçenekleri, özel ders tecrübesi ve dinamik öğretmen kadrosu ile özel ders almak isteyenler için doğru adres Atabey Özel Ders Merkezleri.

YKS sınavına hazırlık için atabeyozelders.comyks-hazırlık-kursu sayfamızı

Özel ders fiyatlarımız için atabeyozelders.comozel-ders-fiyatlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama