Enter your keyword

Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel ders son zamanlarda oldukça talep gören bir eğitim yöntemi haline gelmiştir. Maddi olarak diğer kurslardan eğitim yöntemlerinden daha pahalı olduğu düşünülse de verdiği olumlu sonuçlar sayesinde tercih edilmeye devam etmektedir. Öncelikle, özel ders alırken pek çok unsura dikkat edilmelidir. Özel ders alacağınız eğitmenin eğitim geçmişi hakkında araştırma yapmak ilk dikkat edilmesi gereken unsurdur. Eğitmenin kendi alanında iyi eğitim almış olması, belli bir tecrübeye sahip olması önemlidir. Tecrübeli bir eğitmen öğrencinin sorununu rahatlıkla fark edip buna uygun çözüm yolları arayacaktır. Tecrübeli eğitmen öğrenci ve birebir özel ders için doğru bir seçimdir. Tecrübeli bir üniversite öğrencisi de özel ders verebilir fakat bu kişinin o branşta uzman olup olmadığı önemlidir. Paradan tasarruf edip tecrübesiz ve verimli ders anlatamayan bir eğitmenden alınan özel ders getiri sağlamaz. Aksine 5 kez alınan dersteki bilgileri 10 derste öğreteceği için maddi zarar demektir. Gereğinden fazla ücret ödemenize sebep olabilir.

Tecrübeli eğitmen, öğrenci ve birebir özel ders için doğru bir seçimdir.

Özel ders alırken eğitimin öğrenciye dayalı bir eğitim olması önemlidir. Sınıf ortamlarında eğitmen soruları kendisi çözer ve konuyu sonlandırır. Sınıftaki herkesin tek tek kalkıp tüm soru çeşitlerini çözmesi mümkün değildir. Özel derslerde eğitmen öğrenciye konuyu aktarır ve soruların çözümünü öğrenciye yaptırarak öğrenciyi pratik yapmaya zorlar. Bu sayede öğrencinin düşünme gelişimi sağlanır. Yürüyemeyen bir bebeği sürekli elinden tutarak yürütmek bebeğin kendi başına yürümesini sağlamaz. Bebek ancak kendisi çabaladığında yürümeyi öğrenebilir. Eğitim de böyledir. Öğrencinin bir konuyu öğrenmesi öğrenciye sağlanan özel ders ortamındaki pratiklerle sağlanır.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Özel ders alırken bir başka amaç da zaman tasarrufudur. Öğretmen kendi hazırladığı materyaller ile öğrenciye dersi verimli bir şekilde anlatmalıdır. Öğrenci not tutmaya çalışarak zaman kaybetmemelidir. Özel ders alırken eğitmenin dokümanlarından haberdar olmak gerekir. Elinde herhangi bir not veya konu anlatımı olmayan bir eğitmen ile zamandan tasarruf etmek mümkün değildir, aksine zaman kaybıdır.

Özel derslerde eğitmenin öğrenciye yardım etmesi gerekli ve önemlidir. Öğrenci eğitmenine sorun yaşadığı zamanlarda kolaylıkla ulaşım sağlayabilmelidir. Eğitmen belli bir iletişim yolu belirleyerek öğrencisine her koşulda yardım edebilmelidir. Birebir özel ders alırken bu tip belli şeylere dikkat etmek önemli ve gereklidir.

One Comment

  1. Kaan kavakoğlu
    added on 24 Ağu, 2017
    Cevapla

    Özel ders MERKEZINIZDEn çok memnunuz

Yorumunuz

Your email address will not be published.

14 + 20 =

Atabey'e Sorun