Blog

Özel Dersin Öğrenciler Üzerindeki Etkisi

Özel dersler, öğrencilerin eksik yönlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için, okullara ek olarak da başvurulan yöntemlerden biridir. Özel dersler öğrenciye en iyi verimi sağladığı gibi öğrencinin ilgi odağı olmasını da sağlamaktadır. Öğrencinin kalabalık sınıfta bulunması ilgiyi öğretmene toplamakta güçlük yaratır ve dikkatin çabucak dağılmasına sebep olur. Atabey Özel Ders‘te bu problemler ortadan kalkar. Öğretmenin kişi odaklı gösterdiği ilgi sayesinde öğrenci de dikkatini derse odaklamış olur. Her öğrencinin bilgiyi algılama kapasitesi ve yöntemi farklıdır. Özel derslerde, öğretmen öğrencinin seviyesini gözlemler ve o seviyeye uygun ders anlatım teknikleri uygular. Özel ders alanında tecrübeli öğretmenler bilgilerin nasıl sunulacağını hangi yöntemleri kullanarak en verimli şekilde dersin anlatılması gerektiğini bildikleri ve müfredata daha hakim oldukları için öğrencinin düzey ve performansına bağlı olarak yeni stratejiler geliştirebilir ve böylelikle öğrencinin o dersin üstesinden kolaylıkla gelmesini sağlar; öğretmenin  özel teknik ve ipuçları sayesinde öğrencinin konulara farklı bakış açısıyla yaklaşmasını da sağlar. Bazı öğrenciler anlamadığı veya kaçırdığı yeri sormaya çekinir veya soru sormak için zaman yetmeyebilir. Öğretmen ile öğrenci arasında birebir görülen ders sisteminde öğretmenin verdiği güven ile öğrenci anlamadığı yeri çekinmeden sorabilir bunun yanı sıra öğrencinin çekineceği bir ortam bulunmadığından da bu sorun ortadan kalkar.

Öğretmenin kişi odaklı gösterdiği ilgi sayesinde öğrenci de dikkatini derse odaklamış olur.

Özel dersin öğretmeni birebir ilgilendiği öğrencisinin sorununun kaynağını kolaylıkla bulabilir. Özel ders öğrencinin probleminin neyden kaynakladığını anlamaya olanak sağlar. Öğrencinin dersteki başarısızlığı o dersin öğrenciye zor gelmesinden veya öğretmeni anlamamasından, dikkat dağınıklığı yaşamasından ve benzeri sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Okullardaki tekdüze, sıkışmış bir ders programı ve ders saatleri yerine öğrencinin en verimli saati belirlenip onun ihtiyacı doğrultusunda, zayıf olduğu derslere ağırlık verilerek açıkların kapatılması amaçlı bir ders programı hazırlanır. Alınan eğitimler ile öğrenci dersin alt yapısını oluşturacak ve en temelden sağlamlaştıracak düzeye gelir. Sınav öncesi yapılan hazırlıklar, alıştırmalar, öğretmenin uyguladığı anlatım teknikleri ve öğrenciye yaptırmış olduğu pratikler öğrencinin o dersi kavramasına yardımcı olur. Aynı zamanda öğrencinin kendini baskı altında hissetmesi durumunda öğretmen, sadece ders bakımından değil ruhsal yönden de koçluk etmesiyle sınav sürecine en olumlu desteği öğrenciye sağlayacaktır. Bu durumun öğrenciye yansıması ise öğrencinin başarı oranının artmasıyla gözlemlenir. Bu sayede öğrencinin kendine olan öz güveni yerine gelir, motivasyonu artar ve bu değişimler öğrencinin okul hayatına olumlu yönde ivme kazandırır.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama