Enter your keyword

Neden Matematik Birebir Ders

Neden Matematik Birebir Ders

Neden Matematik Birebir Ders

Okullarımızda daha 1.sınıftan itibaren öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında Matematik gelmektedir. Ülkemizdeki eğitim sisteminde hep ilk sıra Matematik dersinin olmuştur. SBS, TEOG, LGS adı ne olursa olsun liselere giriş sınavlarında her yeni sistemde kat sayısı en yüksek olan ders Matematiktir. ÖYS, ÖSS, YGS-LYS ya da yeni sınav sistemiyle YKS-TYT olsun, yine neredeyse bütün puan dilimlerinde Matematik en üstte yer alır. Üniversite bittiğinde girilen ALES, KPSS vs sınavlarında da Matematik çok önemlidir.

Velilerimiz de bu dersin öneminin ve okulda tam olarak öğrenilemediğinin farkında olduğundan çocuklarını dersanelere, etüt merkezlerine ve takviye kurslara göndermektedir. Bunun yanında ülkemizde en çok birebir ders alınan ders de Matematiktir.

‘’Matematikte neden öğrenciler bu kadar zorlanıyor?’’ ‘’Neden okullar bu konuda yetersiz kalıyor?’’ sorularına başka bir yazıda değineceğiz. Bizim burada anlatacağımız konu ise özel dersin Matematik alanındaki avantajlarıdır. Bu faktörlerin dört tanesine burada yer vereceğiz.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Matematik özel ders sayfamızı görmek için
atabeyozelders.com/matematik-ozel-ders 

bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Matematikte Birebir Dersin Avantajları

Atabey’de en ciddi avantaj dersin birebir olmasıdır. Dolayısıyla öğretmen, özellikle kalabalık sınıflarda oluşan seviye farkından etkilenmez. Öğrencinin seviyesine göre dersin seyrine yön verebilir. Matematik dersinde seviyesi iyi, kötü ya da orta düzeyde olan her öğrenci dersten verim alacaktır.

Özel dersin en önemli artılarından biri de temeli zayıf öğrencilere de hitap edebilmesidir. Ülkemizde maalesef Matematik temeli çok zayıf öğrenciler var. Bu öğrenciler kalabalık sınıflarda kayboluyorlar. Çünkü Matematiğin temeli olan basit işlemleri zihinden yapamıyorlar ve Matematiğe karşı ciddi bir önyargı taşıyorlar. Bu temel eksikliği ve ön yargı sorunu ancak birebir Matematik dersiyle çözülebilir. Öğretmen gerekirse en temelden başlayarak Matematiği öğretebilir ancak sınıf ortamında bunu yapmak mümkün değildir.

Bir diğer önemli hususta özel derste öğrenciye ayrılan süre dersin tamamı olduğundan öğrencinin anlamadığı yerleri sormasına, anladığı konuda bol bol örnek soru çözmesine ve konuyu pekiştirmesine yetecek zaman kalmasıdır. Dolayısıyla dersler, öğrencinin ilgili konudaki bütün eksiklerini kapatarak ilerlemesini sağlayacaktır. Bunun yanında öğretmen de öğrencisinin konuyu ne kadar anladığını çözdüreceği sorularla net bir şekilde görebilecek, bu durumda da tekrar etmesi ve ödev olarak vermesi gereken yerleri daha net belirleyebilecektir.

Son olarak özel derslerde öğrenci ve öğretmen arasında oluşan etkin iletişim öğrencinin derslerde rahatlıkla soru sormasına ve Matematik dersine karşı ön yargılarından kurtulmasına olanak sağlayacaktır. Öğretmen de öğrenciyi daha rahat gözlemleyip velisine somut verilerle geri bildirim yapabilecektir.

Yazının çok uzun olmaması için sayamadığım daha birçok avantajı var Matematik’te birebir ders almanın. Ayrıca bu dersleri Atabey Özel Ders Merkezlerinde 45 TL’den başlayan fiyatlarla alabilmeniz de mümkün… Hasılı kelam Matematikteki temel eksikliği, özgüven, soru çözememe, işlem yapamama vs sorunları özel ders alarak çözebilirsiniz. Hem de çok ekonomik fiyatlarla…

Matematik Özel Ders Ücretleriyle İlgili Detaylı Bilgi İçin Özel Ders Fiyatları Sayfamızı İnceleyebilirsiniz… 

HENÜZ YORUM YOK

Yorumunuz

Your email address will not be published.

3 × 5 =

Atabey'e Sorun