Blog

Globalleşen Dünyada Neden İngilizce Bilmek Şart

Dünya gün geçtikçe küreselleşiyor. Bununla birlikte dünya vatandaşlarının ortak bir dil ile anlaşma ihtiyacı oluşuyor. Günümüz için İngilizce uluslararası iletişim dili olarak görülüyor. Amerika ve İngiltere başta olmak üzere, birçok ülkede insanlarla İngilizce anlaşmak mümkün. Dünyanın neredeyse her yerinde, bu dili konuşabilecek kişilere rastlayabiliriz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek bir ihtiyaçtan çok gereklilik olarak düşünülüyor. Bu durum “Neden İngilizce” sorusunu basitçe açıklıyor.

Ülkemiz için de İngilizce önemli bir konumda bulunuyor. Hem özelde hem de kamuda yer alan pek çok kurum ve kuruluş İngilizceyi gerekli görüyor. Yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin veya akademik olarak ilerlemek isteyen kişilerin İngilizceyi üst seviyelerde öğrenmesi gerekiyor.

Neden İngilizce Bilmeliyiz ?

İngilizce bilmek hem iş hayatında hem de eğitim hayatında sizi bir adım öne taşır. İngilizce bilmek o kadar yaygın bir hale geldi ki, çoğu zaman bu bile yeterli olmuyor, ek olarak başka dilleri bilmek gerekiyor. Yurt içi ve yurt dışında öne çıkmak istiyorsanız yabancı dil konusunda kendinizi geliştirmeniz önem kazanıyor.

Neden İngilizce sorusunun bir diğer cevabı ise uluslararası seyahatin günümüzde kolaylaşmasıdır. Bu sebeple yabancı kültürlere merak duyuyorsanız, İngilizce size daha rahat bir şekilde seyahat etme imkânı sunuyor. İngilizce öğrenmeye ayrılacak zamanın bir kayıp olarak görülmemesi, ne işime yarayacak demek çok yanlış bir düşünce. En basitinden ihtiyacınız olan ve Türkçe kaynaklardan ulaşamadığınız konuları yabancı kaynaklardan, videolardan veya sitelerden okuyabilmeniz adına bile bu dili öğrenebilirsiniz.

İngilizce Nasıl Öğrenilir ?

Neden İngilizce öğrenilmelinin gerekli cevaplarını verdikten sonra nasıl öğrenilire gelirsek, öğrenmenin pek çok yolu bulunuyor. Öncelikle okulda alınan eğitimin üzerine katarak, yabancı dizi ve filmleri izleyerek, İngilizce metinler okuyarak kendi başına öğrenebilmek bir seçenek.

Kendi başıma öğrenmekte zorlanıyorum veya İngilizce hakkında hiç eğitim almadım diyenler için ise, özel ders ve eğitim seçeneği bulunuyor. Profesyonel ve dile hakim bir öğretmen ile İngilizce, istenilen seviyelere kadar öğrenilebilir. Pratik yaparak ve çalışarak öğrenmenizi daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer İngilizce Yazılarıİngilizce


Diğer Özel Ders YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama