Blog

Ülkemiz eğitim sisteminin sürekli değişmesi sebebiyle veliler ve öğrenciler genel olarak takviye kurs arayışına ihtiyaç duyarlar. Aranılan bu kursların başında matematik kursu gelmektedir. Bunun en temel sebebi ilkokulda başlayan matematiğin zor olduğuna dair kabullenilmiş çaresizlik halimizdir.

Bugün herhangi bir öğrenciye derslerle alakalı soru sorduğumuzda “matematik dersi zor ya” cevabını almamız kuvvetle muhtemeldir. Buradaki en belirgin yanlış eğitim sistemimizin öğrencilere matematiği sevdirecek seviyede olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu yanlışları aşağıdaki gibi sıralamaya devam edebiliriz.

  • Okul farklılıkları
  • Öğrencilerin seviye farkları
  • Kalabalık sınıf ortamları
  • Velilerin zamanında müdahale edememesi veya etmemesi
  • Sık değişen müfredatlar

Hal böyle olunca matematik kursu aramaya başlayan velileri de anlamak gerekiyor. Bu durumla birlikte bazı velilerimizin temel eksikliğini dışarıda araması veya öğrencim zeki ama çalışmıyor gibi söylemlerde takviye ihtiyacını geciktirmesi olayı daha kronik hale getiriyor. Matematik kursu veya matematik özel ders arayışını zamanında fark edip takviye ihtiyacını gideren öğrencilerin gelecek sınıflardaki başarıları böylelikle daha kalıcı hale gelmiş oluyor.

Matematik Kursu İstanbul

İstanbul matematik kursları ve diğer branşlara ait takviye kurslarının MEB tarafından kapatılmasının ardından veliler bu ihtiyaçlarını gidermek için alternatif kurum arayışına girdiler. Özel ders öğretmenleri, etüt merkezleri ve butik dersanelerle bir süre cevap bulmuş olsalar da istenilen verim veya kısa sürede elde edilmek istenen kalıcı başarı bu şekilde sağlanamamaktadır. İstanbul’da matematik kursu ihtiyacındaki veli ve öğrencilere asıl çözümün geriden başlayarak birebir dersle öğrencilerinin eksiklerini tamamlayacak ve bulunduğu dönemin ders notlarındaki başarısını yukarıya taşıyacak sistemli bir yapı olan Atabey Özel Ders Merkezleri’nde ücretsiz tanışma dersine gelmelerini tavsiye ediyoruz.

Birebir ders şeklinde alınan eğitim takviyesi öğrencinin ders motivasyonunu yükseltmekte soru sormaya çekineceği bir ortam olmadığı için anlamadığı yeri rahatlıkla sorabilmekte ve gerekli görülmesi halinde tekrar tekrar aynı konu işlenebilmektedir. Öğrencilerinin durumlarını merak eden velilere sistemli bir şekilde geri bildirim yapılmakta ve takviye ihtiyacının her safhası hakkında bilgi verilmektedir. İstanbul’da oturuyor ve matematik kursu arıyorsanız zaman kaybetmeyin, siz de Atabey’e gelin…

Öğrencinin bulunduğu akademik düzeyde bilmesi gerekli olan konulardan bir plan yapılarak çalışmaya başlanır. Öğretim için seçilecek metod öğrenci için ne kadar uygun olursa o kadar verim elde edilir. Bu nedenle öğrencinin kendi başına tamamlayabileceği ve takviye gereken konuları belirlemek sağlıklı olacaktır.

Bire bir özel ders veya talep edilirse 2-3-6 kişilik özel gruplarda eğitim sunulmaktadır.

Her öğrencinin seviyesine göre program yapılır. Özel ders olduğu için sosyal baskı hissedilmeden anlaşılmayan yer kolayca tekrar sorulabilir. Bol soru çözümü ile derse olan ön yargı kırılmış olur.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


 


Diğer Matematik Yazıları / Matematik


Diğer Sınava Hazırlık Yazıları / Sınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama