LYS Matematik

LYS Matematik

Değişen sınav sistemi dolayısıyla eski adı YKS – LYS, yeni adı ise TYT – AYT olan ve iki kademeli gerçekleştirilen üniversite yerleşim sınavlarında öğrencileri en fazla zorlayan dersi sorsak öğrencilerimiz hep bir ağızdan “matematik” demiş olurdu. Gelin birlikte LYS Matematik hakkında Atabey Özel Ders Merkezleri ne yapıyor onu öğrenelim.

Kurum olarak üniversiteye hazırlık sürecindeki bütün öğrencilerimize seviyelerine göre program hazırlamakta ve bu sürecin sonunda LYS Matematik hakkında kendilerinde oluşan korkuyu yenmelerini hedeflemekteyiz. Sektörde edindiğimiz tecrübemizle sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerimizi genelde 3 seviye ile belirliyoruz. Konuları hiç görmemiş olan, bir kez görmüş olan ve daha önce bu konuları görmüş ve anlamış olan öğrencilerimiz.

Sınav sisteminde yalnız kalmamanız için sizde özel ders şubelerimizden bilgi alabilir ya da talep formu doldurup sizi bilgilendirmemizi isteyebilirsiniz.

lys matematik

LYS matematik konularını hiç görmemiş öğrencilerimize derslerde, orta düzeyde anlatım önemli yerlere vurgulanarak yapılır. Anlatım sırasında öğrencimizle sorular çözülür, ödev olarak kolay, orta, zor seviyelerden sorular verilir ve takibi yapılır. Konu ve çözümlerin oturduğu izlenimi alındıktan sonra çıkmış sorular çözüm yolları analiz edilerek öğrencimizle birlikte çözülür.

LYS matematik konularını bir kez işlemiş olan öğrencilerimizi konuları anlayan ve anlayamayan diye ikiye ayırıyoruz. Konuları anlayamayan öğrencilerimize yukarıda bahsettiğimiz ilk metodu uyguluyor ve soru çözümleri yapıyoruz. Konuları anladığını gözlemlediğimiz öğrencilerimiz ile soru çözümünde problem yaşadığı yerleri tespit ediyor ve buna göre kendisine zaman kaybettirecek bu noktaların giderilmesi üzerine kısa özetler çalışıyor, çözüm yollarını analiz ederek soru çözümlerini pratik hale getirmeyi hedefliyoruz.

LYS matematik konularını okulda almış ve anlamış olan öğrencilerimizle ise önemli püf noktaları üzerinden kısa özetlerle geçilip daha çok soru çözümünde pratiklik üzerine çalışmalar yapılır. Seviyelerini zorlayacak sorulara öncelik verilir ve farklı soru tiplerindeki durumu gözden geçirilir.

50 TL’den başlayan fiyatlarla ders paketinizi oluşturmak için atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlari sayfamızı ziyaret edin…

LYS Matematik Konuları

Daha önce sınavlarda görülen ve öğrencilerin sınavda karşılaştıkları; sayılar, sayı basamakları, bölünebilme, obeb-okek, rasyonel sayılar, basit eşitsizlikler, mutlak değer, üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlara ayırma, oran-orantı, denklem çözme, kümeler, fonksiyonlar, permütasyon, kombinasyon, binom, olasılık, istatistik, karmaşık sayılar, polibol, mantık, modüler aritmetik, eşitsizlikler, logaritma, seriler, diziler, limit ve süreklilik, türev ve integral genel olarak LYS matematik konularını oluşturmaktadır. Bu konularla alakalı üniversite sınavına hazırlık sürecimizi yukarıda anlattık. Bu süreçte öğrencilerimizi seviyelerine göre en iyi şekilde sınava hazırlarken verilen ödev ve soru çözümlerinin kontrolü titizlikle yapılmakta, periyodik olarak konular tekrar edilmekte, izlenilen program ve öğrencimizin durumu hakkında bilgilendirme velilerimize sağlıklı şekilde yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, sınava hazırlanan öğrencilerin aile içi motivasyon durumu ve evdeki çalışma düzeni de bu maratonda oldukça önemlidir.

LYS Matematik 2018

Eski adı ile LYS yeni adı ile TYT-AYT sınavına ait sorular yayınlandı. 2018’de yeni adı ile ilk kez yapılan sınavın soru dağılımları bundan sonraki senelerde de aynı şekilde olacak. Önümüzdeki dönem için bu sınava girecek adaylar ÖSYM’nin yayınladığı sorulara aşağıda yer alan linkten ulaşabilirler…

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/YKS/TYT_01072018.pdf

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.