Blog

İngilizce günümüzde keyfi öğrenilen bir dil olmaktan çıkmış artık ihtiyaç halini almıştır. İngilizceyi iyi öğrenmenin yollarından biri olan birebir ders, İngilizce seviyesini üst seviyeye çıkarmaktadır. İngilizce öğrenmek çok kolay olmadığı gibi öğretmek de kolay değildir. Ders eğitmenleri İngilizce konularını sırası ile anlatarak öğrencinin İngilizce dili temelini oluşturmaktadır.

Eğitmenler genel olarak gramer dediğimiz dil bilgisi ile İngilizce birebir ders eğitimi vermeye başlar. Dil bilgisi, İngilizcenin en önemli konusudur. Cümle yapıları, basitten zora cümle kurulması gibi konular ilk olarak öğrencilere anlatılır. Bir yandan da kelime öğrenme, kelimelerin telaffuzu gibi beceriler geliştirilmeye başlanır.

Öğrenciler İngilizce eğitiminde en çok konuşma konusunda zorluk yaşarlar. Bu yüzden ders eğitmenleri konuşmaya ağırlık verirler. Böylece bu zorlanılan konu aşılmış olur. İngilizce ders alırken eğitmenler konuları sırası ile ve temel oluşturarak verirler.

Konular birbirleri ile bağlantılı olduğu için her şeyi iyi bilmek gerekir. Ders konuları kurslarda genellikle hızlı işlenir. Fakat konuların detayı yoğun olduğu için hızlı işlenmesi doğru değildir. Bu yüzden bireyler birebir derse başvururlar. İngilizce birebir derslerde konular tam olarak öğretilmeden yenisine geçilmez.

Neden İngilizce Birebir Ders Almalıyım?

Öğrencilerin zorlandığı diğer bir konu da cümle kurmaktır. Bunun sebebi de genelde Türkçe bir cümleyi İngilizceye çevirirken kelime odaklı düşünmeleridir. Cümledeki her kelimeyi tam olarak bilmiyorsa anında bu cümleyi kuramam diye düşünürler. Bu durum İngilizce öğrenmek isteyenler için doğru değildir. Ders eğitmenleri bu durumu öğrencilerin kolaylıkla yenmesi için oldukça çaba gösterirler. İngilizce eğitimi alan kişilerin zorlandığı konulardan biri olan konuşma da, özel derste üstünde durulan konulardandır. Bunun da sebebi cümle kuramamadır. Öğrenci cümle kuramadığı için konuşurken de bu korku ile hiçbir sorununu dile getirememiş olur. İngilizce özel derslerinde tüm konular işlenir ve işlenirken zorlanılan konuların üzerinde durularak bu konulardaki sorunlar çözülmüş olur.

İngilizce Birebir Dersi Kimden Almalıyım?

İngilizce birebir ders vermenin birçok zorluğu vardır. Bu zorlukları yenebilmek için öncelikle özel ders eğitmeni ile öğrenci arasındaki ilişki çok önemlidir. Eğitmen İngilizce ders verirken neyi ne zaman anlatacağını iyice ayarlaması gerekir. Öğrenci dersi sevmiyor olabilir fakat eğitmen İngilizceyi öğrenciye sevdirebilir. Bunun için dersi direk kurallar ile değil konuşma havasında işleyebilir. Genelde aileler çocuklarının iyi bir İngilizce eğitimi almasını isterler bunun için de İngilizce ders vermeyi iyi bilen bir eğitmen ile özel derse başlamaları gerekir. Eğitmen öğrenci ile ilk görüştüğünde sınav odaklı gibi davranıp öğrenciyi sıkmamalı. Yeni bir dil öğrenmek çok kolay değildir. Fakat eğlencelidir. Eğitmen bu eğlenceli eğitimi sıkıcı hale getirmemelidir. Eğitmen öğrenciye kelimeleri öğretirken, cümle kurmayı öğretirken gerçek hayattan örnekler vererek eğitimin kalıcı olmasını sağlamalıdır. Öğrencinin yaşı da önemli bir etkendir. Yaşı küçük olan öğrenciler genelde öğrenmeye istekli, çoğu yeni şeye meraklıdır. Bu küçük yaş grubu için ilgilerini çeken örnekler vererek çoğu bilginin kalıcılığı sağlanabilir.

İngilizce ders verirken kullanılan materyaller de önem taşıyor. Kullanılan kaynaklar, verilen metinlerin içerikleri, konuşma, dinleme, yazma gibi İngilizcenin tüm bölümleri öğrencileri başta korkutabilir. Bu kadar bilgi gereksiz gelebilir. Eğitmen konuyu tüm hatları ile eğitici, öğretici, eğlendirici, bilgilendirici şekilde anlattığı takdirde öğrenci İngilizceye sıfırdan hızlıca ısınır. Dersin işleyişini öğrenci ile birlikte hazırlayıp hem öğrencinin hem de eğitmenin istekleri doğrultusunda çok faydalı bir program elde edilebilir. Eğer eğitmen çok tecrübeli değilse öğrenciye İngilizceyi öğretirken sorun yaşayabilir. Sorun yaşanmaması için eğitmenler özel derslerde kendilerince yöntemler geliştirebilir. Verilen ödevleri daha günlük olaylardan seçebilir. Her şeyi  gerçek düşünmelerini sağlayıp İngilizceyi öğrencilerin direkt olarak hayatının içine sokmuş olur. Bu da İngilizce öğretmenin mantıklı yollarından biridir. Öğrencinin İngilizce konusunda başarılı olmasını sağlayacak bir yoldur.

İngilizce ders alırken bu tür küçük görünen ama hayat kurtaran noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer İngilizce Yazılarıİngilizce


Diğer Özel Ders YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama