Enter your keyword

Etüt Merkezleri

Etüt Merkezleri

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin tercih ettiği takviye kurumları olarak etüt merkezlerini gösterebiliriz. Esnek ders saatleri ve ortak çalımla alanları ile velilerin ilk tercihlerinde etüt merkezleri vardı. Değişen yasalarla birlikte maalesef bu kurumlar şu an takviye sisteminin dışında kaldılar. Pek çok veli okul kurslarının yerinin tutabileceğini sansa da maalesef öyle olmadı.

Öğrencilerin kendi çalışma disiplinlerini sağlama adına etüt merkezleri iyi bir çalışma alanı teşkil ediyordu. Öğretmenle yapılan dersler dışında öğrenci ortak çalışma alanlarında des çalışabilir ve ödev yapabilirdi. Öğrencinin çalışa düzeni ve zamanı yetiştirme konularını pratik yapabileceği etüt merkezleri artık yok.

Etüt Merkezleri İstanbul

Etüt merkezleri İstanbul’da eğitim alanında ciddi bir açığı kapatmakla beraber aynı zamanda üniversiteye hazırlık, liselere geçiş sınavı ve okul derslerine takviye alanında da önemli bir yere sahipti. Şimdi ise muhtelif kurslarla veliler, öğrencilerinin eğitimlerine takviye almalarını sağlamaktadırlar. Muhtelif kurslarla etüt merkezlerinin veliler tarafından tercih edilme sebeplerini aşağıda sıraladık.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için
atabeyozelders.com/tarihce

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders fiyatlarımızı görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlar

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da olan şubelerimizi görmek için
atabeyozelders.com/ozel-ders-şubeler 

sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Etüt merkezleri adı duyulan ulusal markalara göre daha ekonomik idi. Velilerin ilk tercih nedenleri arasında kurumların bu ekonomik fiyatlarının olduğunu biliyoruz. Diğer kurumlara göre daha fazla eğitim vermelerine rağmen daha uygun fiyatlarla bu hizmeti sağlıyorlar.

Güvenilir Etüt Merkezleri

Genelde mahalle aralarında ya da okul çevrelerinde olan etüt merkezleri velilerin içleri rahat bir şekilde çocuklarını götürmelerini veya öğrencilerini tek başına gönderebilmelerini sağlıyordu. Okuldan önce ya da okuldan sonra hemen yanı başlarında olan kurumları tercih etme sebeplerinde güvenlik unsuru da belirleyici etkenlerden bir tanesi.

Samimi Ortam

Konumları itibarı ile az öğrencisi ve az öğretmeni olan kurumlar oldukları için veliler bu gibi kurumlarda arıyorlar. Kayıtlı öğrenci sayısının azlığı ile butik dersane tarzında kurumlara dönüşen bu yerlerde öğrenci ve veli ile ilgilenme oranı biraz daha fazla oluyor.

Etüt merkezlerinin yerini alan muhtelif kurslar size bunların daha fazlasını sunacak şekilde sağlam adımlarla ilerliyor. İlkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde her branşı bulabileceğiniz kurumlar mevcut. Ayrıca birden çok öğretmen olması öğrenci için en iyi öğretmeni seçmenizi sağlıyor. Takip sistemleri ve geri bildirim sistemleri oturmuş bu kurumlar arasında olan Oniki Eğitim Merkezleri başarılarını artırarak adını duyurmayı ve velilerin güvenini kazanmayı başardı

HENÜZ YORUM YOK

Yorumunuz

Your email address will not be published.

5 × two =