Blog

Etüt Merkezleri Nedir?

Öğrenciler ve veliler etüt merkezleri nedir sorusunu sık sık sormaktadır. Etüt merkezleri öğrencilere hem psikolojik açıdan hem de ders açısından destek olan takviye eğitim kurumlarıdır. Okulun yeterli gelmemesi, konunun ya da sorunun öğrenilmemesi ve sormaya çekinilmesi durumunda destek olan yapılardır. Amaç bireysel başarıyı yüzde yüz seviyelerine taşımaktır. Ayrıca her yaştan ve her sınıftan öğrenciye etüt merkezlerinde yeterli eğitim verilmektedir. Bireysel özel ders alınabileceği gibi 6, 8, 12 kişilik gruplarda da ders alma imkanını sunmaktadır. Sevgi ve saygı ortamında eğitim verilmektedir. Hem önemli sınavlara hem de okul sınavlarına hazırlık sağlanmaktadır. Özellikle çok önemli bir sınav olarak görülen üniversite sınavı için etüt merkezlerinin fazlasıyla yararı bulunuyor.

Etüt Merkezlerinde Verilen Hizmetler

Başvurulan etüt merkezlerinde birtakım hizmetler düzenli şekilde veriliyor. Amaç sadece öğrencinin derslerini iyileştirmek değil psikolojik açıdan da öğrenciyi sınava hazırlamaktır. Etüt merkezine başvuran her öğrenci için bir takip dosyası oluşturmaktadır. Ardından her öğrenciye eğitim danışmanı atanmaktadır. Eğitim danışmanlığı sayesinde eksikler tamamlanır, öğrencinin her hareketi kontrol edilir. Haftalık geri bildirim verilerek öğrencinin ve velinin bilgilendirmesi yapılır. Sık sık etüt programları yapılır, öğrenciler için özel ders çalışma alanları oluşturulur. Deneme sınavları yapılarak öğrencinin durumu kontrol edilir.

Dinamik Öğretmen Kadrosu

Etüt merkezlerinin en önemli avantajlarından biri de öğretmen kadrosunun dinamik olmasıdır. Öğretmenler güncel kaldığı için herhangi bir değişiklik yaşansa bile öğrencilere etkisi olmaz. Çıkarılan, eklenen konular hakkında genel bilgi sahibi olunur. En önemlisi ise öğretmenlerin öğrencilere bilgileri geçirme yetenekleri yüksektir. Anlatma yeteneği olan öğretmenler tercih edilir. Her daim öğretmen ile iletişim halinde olunarak sorular sorulabilir, psikolojik anlamda da destek alınabilir.

Etüt Merkezlerinin Yararları

Etüt merkezlerinin en önemli avantajlarından biri öğrencilerin istedikleri gibi soru sorabilme şansına sahip olmalarıdır. Özellikle derste soru sormaya çekinen öğrenciler bu etüt merkezlerinde kendilerini daha rahat hisseder. Ve diğer öğrencilerin anlamadığı durumlar tekrar edilirken yaşanan zaman kaybı da etüt merkezlerinde söz konusu olmaz. Özellikle üniversite sınavları için etüt merkezleri tercih edilebilir.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Atabey YazılarıAtabey


Özel Ders Blogu YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama