Blog

Etüt Merkezleri

Etüt merkezleri pek çok konuda öğrenci ve velilere yardımcı olan eğitim kurumlarından biridir. Okul sınavlarında ve MEB tarafından yapılan sınavlarda etüt merkezlerinin çok fazla faydası olmaktadır. Öğrencilere ders açısından destek olunmasının yanı sıra psikolojik anlamda da öğrencilere yardımcı olunmaktadır.

Etüt merkezleri İstanbul içerisinde öğrenciler açısından fazlasıyla tercih ediliyor çünkü İstanbul’da bulunan öğrenci nüfusu diğer illere oranla daha fazladır. Özellikle üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler İstanbul’da etüt merkezlerini tercih ediyor.

Etüt Merkezlerinde Verilen Hizmetler

Etüt merkezlerinde öğrenciler ve veliler için verilen birtakım hizmetler bulunuyor. Bu hizmetler arasında en önemlisi eğitim danışmanlığıdır. Eğitim danışmanlığı öğrencilerin eksiklerini bulması ve tamamlaması, ilerlemelerini görmesi açısından çok önemli bir sistemdir. Eğitim danışmanlığı dışında periyodik olarak geri bildirim yapılmaktadır. Bu geri bildirim de öğrencinin konumunu görmesi açısından önemlidir. Sınavlara hazırlık olması için deneme sınavları yapılmaktadır. Bu deneme sınavları kişinin eksiklerini görmesi ve bu eksiklere göre pozisyon alması bakımından oldukça mühimdir. Ayrıca etüt yapma imkanı da sunulur. Keyifli ve rahat bir ders çalışma ortamı öğrenci için sağlanır.

Etüt Merkezlerinin Avantajları

Etüt merkezleri beraberinde birçok avantajı getirmektedir. Öncelikle öğrencilerin özel ders alma şansı vardır. Sınıf ortamında konuyu anlamayan, sorun yaşayan, soru sormaya çekinen öğrenciler özel derste öğretmenden birebir yardım alabilir. Sorunlarına direkt olarak cevap bulabilir. Bu eğitim öğretim süresi boyunca çok önemli bir faktördür. Onun dışında okul sınavlarına yardımcı olur. Okul ortalamasının sınavlardaki etkisi göz önüne alındığında bu çalışmalar öğrenciler için vazgeçilmezler arasındadır. Önemli lise ve üniversite sınavlarına bir hazırlık niteliğindedir. Öğretmenler de oldukça ilgilidir. Bilgilerini son müfredata uygun şekilde güncellemiş olan dinamik bir eğitim kadrosu mevcuttur. Öğretme yeteneği olan hocalar öğrencilere eğitim verir. Bu durum oldukça önemlidir.

Etüt Merkezlerinde Grup Dersleri

Etüt merkezlerinde özel derslerin yanı sıra grup dersleri de verilmektedir. Daha uygun fiyatlı olmasının yanında sosyal bir ortamda öğrencinin eğitim alması sağlanıyor. Grup derslerinde 6, 8 ve 12 kişilik sınıflar bulunuyor. Her birinde sağlanan imkanlar verilen eğitimler aynıdır. Ancak fiyat konusunda değişimler olur. Kişi istediği branşlardan etüt merkezinden eğitim alabilir. Sorun yaşamadan sınavlara hazırlanılır.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Atabey YazılarıAtabey


Özel Ders Blogu YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama