Blog

Öğrencilerin okul içinde aldıkları teorik bilgileri test ortamında kullanmaları her zaman güç olmuştur. Bu nedenle bilinçli veliler her zaman takviye noktasında öğrencilere destek aramaktadır. Velilerin eski sistemlerde düzenli şekilde takviye aldığı kurumlar dershaneler ve kurslardı. Okulun küçük bir kopyası olan bu tür kurumlar öğrencilerin yoğun şekilde bilgi almasını sağlıyordu. Ayrıca test ve sınavlar için gerekli teknikleri öğreterek pratik kazandırıyorlardı.

Birebir Ders Fiyatlarımız

Ders Sayısı Birim Fiyatı
1 – 9 Ders 80
10 – 39 Ders 75
40 – 79 Ders 70
80 – 119 Ders 60
120 – 159 Ders 55
160 ve üzeri ders 50

İstanbul Dershane Fiyatları

Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelen İstanbul’da dershane fiyatları son zamanlarda fahiş fiyatlarla göze çarpıyordu. Sektör içindeki rekabet ve reklam gücü sayesinde kurumlar arasındaki farklar kendini gösteriyordu. Özellikle ilçe merkezlerine yakın kurumlarda dikkat çeken fiyat artışları velileri alternatiflere yöneltti.

Butik dershane ya da birebir ders gibi hızlı çözümler velilere dönemi bitirmek için gerekliydi. Dershane fiyatları artışından dolayı ilerleyen yıllarda dershanelere düzenlemeler geldi.

Fakat eğitim sistemi değişmediği için takviye ihtiyacı bitmedi. Veliler özellikle ortaokul ve lise yıllarında başka yöntemlere başvurmak zorunda kaldı

Lise Dershane Fiyatları

İyi bir üniversite kazanmak için lisenin son yıllarında dershane fiyatları her veli için ödenmesi gereken bir ücretti. İki sene hazırlanan bir insan çok rahat bir yıllık özel üniversite parası ödemiş oluyordu. Devlet üniversitesi kazanmak için bunu göze alan öğrenci ve veliler daha sonraki yıllarda dershanelerin kaldırılması ile okul içindeki kurslara yöneldiler.Öğrencilerin ders öğretmenleri okul çıkışı ya da hafta sonu dersler vererek sınava hazırlık için çalışma başlattılar. MEB gözetiminde okullarda açılan bu takviye derslerin fiyatları diğer kurslara nazaran ödemesi daha kolaydı. Velilerin bir kısmı buna yöneldi.

Öğrenciler için zor olan dershane zamanları artık sona erdi. Bir çok okulun tam gün olmasından sonra aileler bu tür takviye için bireysel destek alma yolunu seçtiler.

Sunduğu imkanlara göre dershane fiyatları ortama 5 – 15 bin lira arasında değişmektedir. Ortalama bir öğrenci için hazırlanan bu programlar kendi öğrenciniz için yeterli gelmeyeceğinden mutlaka takviye içinde bir bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz.

Belli dönemlerde yapılan kampanya ve deneme sınavı indirimleri hariç dershane fiyatlarında pek de farklılık olmayacaktır. Her kurum birbirine yakın paket programlar ve aynı şekilde fiyatlandırma yapmaktadır.

Adını sıkça duyduğunuz markalar ve özel takviye sunan butik dershane fiyatları ortamama ücretin epey üstündedir. Ama bir kaç şubesi olan çok da adı duyulmamış lokal yerlerde ortalamanın altına düşen fiyatları görmeniz mümkündür.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Özel Ders YazılarıÖzel Ders Blogu


Diğer Rehberlik Yazıları / Rehberlik

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama