Blog

Biyoloji Çalışma Taktikleri Nelerdir?

Biyoloji hepimizin de bildiği gibi canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Biyoloji öğreniminin sonunda tüm canlılar hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra canlılık ve hayat kavramlarını anlamlandırma kazanımının da elde edilmesi beklenir.

Dolayısıyla biyoloji çalışma taktikleri içerisinde önemli olan ilk nokta ilgidir. Canlı varlıklara karşı ilgili bir zihinsel hazırlık ve merak güdüsü biyoloji öğrenmeyi oldukça kolaylaştırır.

Biyoloji, sayısal bir ders olarak adlandırılsa da bakıldığı zaman sözel ağırlıklı bir derstir.  Sözel ağırlıklı bir ders olması sizleri korkutmasın, önemli olan dersi derste dinlemek ve anlamaktır.

Ders esnasında konunun genel mantığını kavrar ve derste aklınıza takılan sorulara derste cevap almayı alışkanlık haline getirebilirseniz, biyoloji öğrenmek sizin için kolaylaşacaktır.

Biyoloji de ezber gerektiren bir nokta var ise bu Latince terimlerin var oluşundan kaynaklıdır. Latince terimleri öğrenciler çok çabuk unutabilmektedir. Bu sebeple bu terimleri bol bol tekrar etmeniz gerekir ki hafızanız da yer edinebilsin.

Asıl önemli olan dersi anlamak, anlamlandırmak ve hayatla bağdaştırmaya çalışmaktır. Biyolojinin hayatla iç içe bir ders olduğunu unutmayın.

Biyolojiyi bir türlü öğrenemiyorum, aklımda tutamıyorum diyen öğrencilerimizin şu taktikleri kullanmaları faydalı olacaktır:

  • Her dersin sonunda tekrar ve soru çözümü yapmayı ihmal etmemek,
  • Bir sonraki ders ve konuya hazırlanarak gitmek,
  • Konulara olan ilginizi arttırmak ve akılda kalıcılığı sağlamak adına konu ile ilgili görselleri incelemek,
  • İmkanınız varsa okul laboratuvarlarını kullanmak, uygulama yapmak, yaparak yaşayarak öğrenmek.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık


Rehberlik YazılarıÖzel Ders Blogu

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama