Blog

Ülkemizde Kimler Özel Ders Veriyor ?

Çevremize baktığımızda çoğu öğretmen ve öğrencilerin özel ders öğretmenliği yaptığını görmekteyiz. Bu skala hayli geniştir ve özellikle günümüzde MEB‘da çalışan öğretmenler, adını sürekli duyduğumuz kolej öğretmenleri, üniversite öğrencileri, atanmayı bekleyen etüt merkezi öğretmenleri, hatta eczacı ve mühendisler özel ders veren öğretmenler arasında yerlerini almışlardır. Atabey Özel Ders‘te birebir derse giren öğretmenler belirli mülakatlardan sonra göreve başlamaktadır.

Özel ders veren öğretmenler çeşitli meslek gruplarından bulunmaktadırlar. Peki gerçek eğitimcinin sahip olması gereken özellikler nedir? Bu soruya cevap verelim.

Atabey’de Özel Ders Öğretmeni Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle gerçek bir özel ders öğretmeni bu işi ticari amaçlı görmeyen, öğrenci için en verimli ve en yararlı olan bilgiyi vermeyi amaçlayan, alanında profesyonel bir öğretmen olmayı düşünen erdem sahibi kişilerdir. Kendi alanında adından söz ettirmeyi başaran standart ücretlerle en kaliteli hizmeti sağlayan öğretmenlerdir. Öğrencinin başarı düzeyine bağlı olarak bu süreci yönlendirir.

Eğer öğrencinin o derse ihtiyacı yoksa ve başarılı olduğunu düşünüyorsa öğrenci için yeterli saati saptayarak bir program dahilinde birebir özel ders içerisinde yön verir, veliyi kandırma amacı kesinlikle yoktur. Çok başarısız bir öğrenci için başarılı olduğu yönünde yorum yapmaz ve aileyi ümitlendirmez. Çocuğun alabildiği ve alamadığı konuları ailesiyle her zaman paylaşır ve öğrencinin seviyesini belirleyip o tempoda devam eder. Öğrencinin sadece derslerinde değil kişisel yaşantısında da yeterli donanıma ulaşmasını sağlar.

Öğrenci ile fikir alışverişi yaparak durum değerlendirmesine başvurur. Öğrenciyi sıkmadan en verimli özel dersi yapmak için uğraş gösterir. Dersin bitişini saate bağlamayarak öğrencinin anlamasının tam olarak gerçekleştiği zaman bitirir. Öğrenci için en verimli olduğu saatlere ders koyar, kendi boş olduğu saatleri paraya dönüştürmeyi düşünmez.

Öğrencinin sadece konuyu anlamasını değil pekiştirmesini de sağlar. Konuyu kavrayamadığı zamanlar tekrar tekrar anlatır. Bunu zaman kaybı olarak görmez ve zamanı çok iyi yöneterek kısa zamanda en verimli dersi uygular.

Öğrencinin eksik olduğu konuları saptar ve o konu ile ilgili derse gelmeden önce alıştırmalar hazırlayarak veya dersin sonunda ödevler vererek konunun daha iyi anlaşılmasını sağlar. Öğrenciye farklı düşünme yolları sunarak hayatın her anında bilgi sahibi olmasını sağlar. Kısacası sadece bir öğretmen değil anne baba arkadaş olmayı sağlayan şahsiyetlerdir…

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama