Blog

AYT Sosyoloji Konuları Hangileri

TYT sınavını geçtikten sonra AYT oturumuna katılacak olan öğrenci arkadaşların Felsefe grubu altında karşılaştığı 12 soru içerisinde kendisine yer bulan Sosyoloji branşında yapılacak doğru cevaplar ile sınavda yarıştığınız arkadaşları geçebilirsiniz.

Sınavda soru çıkabilecek olan AYT Sosyoloji konularını aşağıda bulabilirsiniz. Sosyoloji konularına göz gezdirdikten sonra sınava hazırlık planınızda çok fazla yer bulmasa da az zaman ayırarak ciddi farklar oluşturabilirsiniz.

1) Sosyolojiye Giriş2) Birey ve Toplum
3) Toplumsal Yapı4) Toplumsal Değişme ve Gelişme
5) Toplum ve Kültür6) Toplumsal Kurumlar

YKS’de Kaldırılan Konular

Unutmadan MEB’in gerçekleştirdiği müfredat değişikliği sonrasında bazı branşlarda soru gelen konular kaldırıldı. Bu değişiklik sonrası sorumlu olduğunuz veya kaldırılan konularla alakalı en doğru bilgiyi MEB’in yaptığı açıklamada bulabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılan açıklamalarda Sosyoloji dersi ile alakalı herhangi bir değişiklik yapılmadı. Ancak siz yine de ara sıra bu sayfayı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin derim…

Bu sene için öğrenciler;

Lise 1-2-3 eski müfredat

Lise 4’te ise yeni müfredat konularını gördüler. Bu yüzden 2019 YKS konuları her iki müfredatı da kapsamış olacak.

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.