Blog

AYT Sosyoloji Konuları Hangileri

TYT sınavını geçtikten sonra AYT oturumuna katılacak olan öğrenci arkadaşların Felsefe grubu altında karşılaştığı 12 soru içerisinde kendisine yer bulan Sosyoloji branşında yapılacak doğru cevaplar ile sınavda yarıştığınız arkadaşları geçebilirsiniz.

Sınavda soru çıkabilecek olan AYT Sosyoloji konularını aşağıda bulabilirsiniz. Sosyoloji konularına göz gezdirdikten sonra sınava hazırlık planınızda çok fazla yer bulmasa da az zaman ayırarak ciddi farklar oluşturabilirsiniz.

1) Sosyolojiye Giriş 2) Birey ve Toplum
3) Toplumsal Yapı 4) Toplumsal Değişme ve Gelişme
5) Toplum ve Kültür 6) Toplumsal Kurumlar

YKS’de Kaldırılan Konular

Unutmadan MEB’in gerçekleştirdiği müfredat değişikliği sonrasında bazı branşlarda soru gelen konular kaldırıldı. Bu değişiklik sonrası sorumlu olduğunuz veya kaldırılan konularla alakalı en doğru bilgiyi MEB’in yaptığı açıklamada bulabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılan açıklamalarda Sosyoloji dersi ile alakalı herhangi bir değişiklik yapılmadı. Ancak siz yine de ara sıra bu sayfayı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin derim…

Bu sene için öğrenciler;

Lise 1-2-3 eski müfredat

Lise 4’te ise yeni müfredat konularını gördüler. Bu yüzden 2019 YKS konuları her iki müfredatı da kapsamış olacak.

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Rehberlik YazılarıRehberlik


Sınava Hazırlık YazılarıSınava Hazırlık

Telefon+90 216 706 50 25

   

   Fiyat Hesaplama