9. Sınıf Velisiyim

9. Sınıf Velisiyim

Ortaokuldan sonra öğrenciniz sudan çıkmış balığa mı döndü? Hedeflediği liseye yerleşti ve her şeyin bittiğini mi sanıyor?

Merak etmeyin! Bu duyguları yaşayan ilk veya son veli siz değilsiniz…

Lisenin en zor yılı 9. sınıftır. Bunun temelde üç sebebi vardır.

  1. Eğitim programının teknik olarak müfredat yapısının getirdiği yenilikler.
  2. Yeni bir okul, öğretmen ve sınıf arkadaşları.
  3. Yaşının getirdiği dönemsel özellikler.

Eğitim programının teknik olarak yapısının getirdiği yenilikler.

8. sınıfa kadar çocuğunuz MEB’nın teknik olarak ‘geniş alan’ olarak tabir edilen derslerini aldı. İlişkili disiplinlerin bir arada verildiği bu geniş alan dersleri fen bilimleri ve sosyal bilimlerdir. Lisede artık fen bilimleri ‘disipliner’ anlayışa geçer. Yani Fen Bilimleri’nin içinde yer alan Fizik, Kimya, Biyoloji ayrı birer ders olarak verilir. Aynı şekilde Sosyal Bilimler de Tarih, Coğrafya dersleri olarak ayrı ayrı müfredatta yer alır.

Bunun yanı sıra sarmal eğitim sistemi içerisinde bir üst sınıf olan 1o.sınıfta 9.sınıf konuları ile doğrudan bağlantılı şekilde eğitim görülmektedir. Örneğin 9. sınıfta kuvvet konusunda öğrenimi eksik kalan öğrencinin 10. sınıfta kaldırma kuvveti konusunu kavraması oldukça zor olacaktır. Öte yandan üniversite giriş sınavında soru çıkan konuların temeli 9. sınıfta görülen derslerdir.

Her öğrenci ve veli için 9. sınıf dönemi bu problemlerle başlamaktadır. Atabey size bu konuda yıllardır süre gelen deneyimleri ile sağlıklı çözümler üretmektedir. Velilerimiz genel olarak ilk sınavlar sonrası yazlı notları açıklandığında kısa bir şok yaşayıp takviye kurumu aramayı tercih ederler. Siz işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız önleminizi önceden alın. Birebir ders ile öğrencimiz eksik kaldığı veya anlamadığı konularda yardım alarak süreci en az kayıpla geçmektedir. Yeni okula, yeni konulara ve yeni öğretmenlere alışma sürecinde, genç ve dinamik öğretmenlerimiz ile öğrencinizin çok daha hızlı adapte olmasını sağlıyoruz.
Sınavlardan düşük not almasını engellemek adına özel ders sonrası kütüphanede öğrencilerimizin düzenli tekrar ile ders çalışmasını, çözemediği soruları kütüphanedeki öğretmenlerine sormasını istiyoruz. Böylelikle düzenli çalışma istikrarını koruyup başarının kaynağı bulmuş oluyoruz. Velilerimiz belirli periyotlarla yapılan teknik geri bildirimlerle öğrencisinin durumunu takip etmekte ve stres dolu bu süreci en az hasarla atlatmaktadır.

Yeni bir okul, öğretmen ve sınıf arkadaşları

Çocuğunuz eş zamanlı olarak yeni bir okula ısınmak, öğretmenlerini tanımak ve yeni arkadaşlar edinmek için çabalarken az önce bahsettiğimiz MEB eğitim programının teknik özellikleri nedeniyle zor bir öğretim yılı ile karşı karşıya gelecek dolasıyla desteğe ve takviyeye aslında en çok 8. sınıftan 9. sınıfa geçince ihtiyacı olacaktır.

Yaşının getirdiği dönemsel özellikler

Ergenlik bir biçimde yaşamın yeniden düzenlenme dönemidir ve bu yıllarda gençlerde temel yoğunluk ve ilgi alanlarının sosyal yaşama kayması genci geçici bir süre derslerden uzaklaştırabilir. Gruba dahil olma yaşıtları tarafından kabul görme bu dönemde çok önemlidir. Diğer yandan kalabalık önüne çıkmada toplum önünde konuşmakta zorlanabilirler. Bu dönemde ona örnek olacak davranışlar sergileyen, planlı düzenli çalışıp sorumluluk alan grup arkadaşlarıyla ders alması onu motive edecektir. Hem derslere yoğunlaşmasına hem akranlarıyla iletişimine hem de grup içinde konuşma becerilerine grup dersleri olumlu etki edecektir.

80 TL’den başlayan fiyatlarla ders paketinizi oluşturmak için atabeyozelders.com/ozel-ders-fiyatlari sayfamızı ziyaret edin…

Açılan sayfada 3 adımda ders paketini oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz toplam ders sayılarını yazıp adımları tamamlamanız yeterli…


 

Özel Ders Almak İster Misiniz?

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.


Diğer Özel Ders YazılarıÖzel Ders Blogu


Diğer Rehberlik Yazıları / Rehberlik

Telefon+90 216 706 50 25

    Talep

   Fiyat Hesaplama

6698 sayılı kanun kapsamında Atabey Eğitim Kurumları'ndan ticari elektronik ileti almayı istiyor musunuz ?

Formda yer alan kişisel verilerimin Gizlilik, Şartlar ve Koşulları sayfasında belirtilen usülde kullanılmasını kabul ediyorum.